Печерський суд розгляне прохання посольства США

Вирішувати, чи можна послу США відвідати Юлію Тимошенко в Лук'янівському СІЗО, буде Печерський райсуд Києва. Прес-служба посольства США підтвердила BBC.ua, що амбасада зверталася з таким проханням до українського міністерства закордонних справ, а звідти їм надійшла відповідь, що прохання направлено в Печерський суд. Рішення суду поки що немає.

В понеділок, 8 серпня, на судових слуханнях щодо справи Юлії Тимошенко в Печерському суді, було багато іноземних дипломатів.

9 серпня політолог Віталій Бала назвав прохання посольства США в Україні відвідувати екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в Лук'янівському СІЗО "тривожним дзвінком".

"Хтось лякає, що нас можуть ізолювати, що якісь дипломатичні можуть бути певні проблеми. Що таке політичний карантин? Це коли хворого вже не випускають, але лікарі ще можуть заходити", - сказав політичний експерт.

Представник Державного департаменту США Марк Тонер на брифінгу у Вашингтоні закликав до прозорого перегляду арешту Юлії Тимошенко і сказав, що США пильно стежитимуть за процесом у справі як Тимошенко, так і інших українських опозиціонерів.

Читати на цю тему також "Партія регіонів відповіла Заходу".