Генпрокуратура РФ щодо Ландіка: це -"екстрадиційна перевірка"

Генеральна прокуратура Росії у офіційній відповіді на запит BBC.ua повідомила, що проводить "екстрадиційну перевірку" стосовно видачі українській стороні Романа Ландіка.

Генпрокуратура Росії зазначає, що за результатами цієї перевірки "у відповідності до норм міжнародного права і російського законодавства буде ухвалене рішення по запиту Генеральної прокуратури України про видачу Ландіка Р.В".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Роман Ландік: з місцевої еліти - в міждержавний розшук

Через міждержавний розшук

Російська генпрокуратура підтвердила, що Роман Ландік перебуває у слідчому ізоляторі у Краснодарі.

"Запобіжний захід у вигляді взяття під варту в порядку ст. 466 кримінально-процесуального кодексу РФ суддею Ленінського району міста Краснодара обрано по відношенню до Ландіка Р.В 11.07. 2011 року на підставі постанови Ленінського районного суду міста Луганська", - мовиться у відповіді Генеральної прокуратури РФ.

Роману Ландіку, депутату Луганської міської ради, після інциденту в ресторані, який було записано на камери відеоспостереження, висунуто звинувачення за статтею про хуліганство.

Копирайт изображения ria novosti

На відео зафіксовано, як Роман Ландік кидається з кулаками на молоду дівчину, а пізніше починає тягати її за волосся по підлозі.

В офіційній відповіді з Москви вказано, що працівники дорожньо-патрульної служби Краснодара затримали громадянина Романа Ландіка в липні . При цьому Генеральна прокуратура РФ уточнює, що це затримання було здійснено "у зв’язку з його знаходженням в міждержавному розшуку, оголошеному правоохоронними органами України".

Генеральна прокуратура України зверталась до Генпрокуратури РФ із запитом щодо видачі Романа Ландіка "для притягнення до кримінальної відповідальності за хуліганство за ч. 3 ст.296".

Хрестик не можна, літературу теж...

Романа Ландіка було оголошено у розшук 9 липня через порушену кримінальну справу за фактом хуліганства. В ніч з 4 на 5 липня в ресторані "Баккара" у Луганську він побив молоду дівчину. Відео з камер спостереження, "злите" невідомим в інтернет, відтворило цинічну атмосферу в ресторані – сутичка і байдужість інших відвідувачів.

Копирайт изображения 5.ua
Image caption Роман Ландік став антигероєм завдяки відео в інтернеті

Запис з камер спостереження викликав в Україні великий резонанс і проведення акцій в різних містах з вимогами "припинити свавілля мажорів". Батько Романа Ландіка Володимир є депутатом Верховної Ради від Партії регіонів.

Про умови перебування Романа Ландіка в офіційній відповіді Генеральної прокуратури РФ не сказано.

За назвою слідчого ізолятора, який подається в повідомленні, з російських сайтів можна зробити висновок, що це виправний заклад головного управління федеральної служби виконання покарань по Краснодарському краю.

А на сайті vkapkane, який позиціонує себе, як "форум для дружин та дівчат, чиї рідні опинились по той бік закону" про перший слідчий ізолятор пишуть, що це заклад з суворими порядками.

Зокрема, пише Олька, яка робила передачі до ізолятора декілька місяців, туди можна передавати папір для листів - тільки зошити в клітинку, станок для гоління тільки один на місяць. Взуття має бути без шнурівок, "хрестик не можна, літературу теж не можна", - зазначає учасник форуму.

Стосовно продуктів харчування, як пишуть учасники форуму, теж є багато застережень. Передавати можна продукти лише у вакуумній упаковці, мед та згущене молоко треба перелити в целофановий пакет. Светри "навіть дрібної в'язки не приймали, тільки флісові і байкові".

Раніше сайт BBC.ua повідомляв про те, що інформація про перебування Романа Ландіка в СІЗО Краснодара мала неповний та суперечливий характер і базувалася в основному на коротких коментарях речника краснодарської поліції та представників Генеральної прокуратури України.

Читати на цю тему

Новини на цю ж тему