Ландіка видадуть, але коли - знову не уточнено

Генеральна прокуратура України заявила, що запит про видачу Романа Ландіка для притягнення до кримінальної відповідальності Генеральна прокуратура РФ задовільнила.

В офіційному повідомленні на цю тему відзначено, що з метою фактичної передачі дані "відповідні доручення компетентним органам".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Роман Ландік: з місцевої еліти - в міждержавний розшук

Генеральна прокуратура Росії у офіційній відповіді на запит BBC.ua повідомляла, що ще проводить "екстрадиційну перевірку" стосовно видачі українській стороні Романа Ландіка.

Генпрокуратура Росії зазначала, що за результатами цієї перевірки "у відповідності до норм міжнародного права і російського законодавства буде ухвалене рішення по запиту Генеральної прокуратури України про видачу Ландіка Р.В".

Про точну дату передачі депутата Романа Ландіка не повідомляють ні російська, ні українська генеральні прокуратури.

Через міждержавний розшук

Російська генпрокуратура підтвердила, що Роман Ландік перебуває у слідчому ізоляторі у Краснодарі.

"Запобіжний захід у вигляді взяття під варту в порядку ст. 466 кримінально-процесуального кодексу РФ суддею Ленінського району міста Краснодара обрано по відношенню до Ландіка Р.В 11.07. 2011 року на підставі постанови Ленінського районного суду міста Луганська", - мовиться у відповіді Генеральної прокуратури РФ.

Роману Ландіку, депутату Луганської міської ради, після інциденту в ресторані, який було записано на камери відеоспостереження, висунуто звинувачення за статтею про хуліганство.

Копирайт изображения ria novosti

На відео зафіксовано, як Роман Ландік кидається з кулаками на молоду дівчину, а пізніше починає тягати її за волосся по підлозі.

В офіційній відповіді з Москви вказано, що працівники дорожньо-патрульної служби Краснодара затримали громадянина Романа Ландіка в липні . При цьому Генеральна прокуратура РФ уточнює, що це затримання було здійснено "у зв’язку з його знаходженням в міждержавному розшуку, оголошеному правоохоронними органами України".

Генеральна прокуратура України зверталась до Генпрокуратури РФ із запитом щодо видачі Романа Ландіка "для притягнення до кримінальної відповідальності за хуліганство за ч. 3 ст.296".

Хрестик не можна, літературу теж...

Романа Ландіка було оголошено у розшук 9 липня через порушену кримінальну справу за фактом хуліганства. В ніч з 4 на 5 липня в ресторані "Баккара" у Луганську він побив молоду дівчину. Відео з камер спостереження, "злите" невідомим в інтернет, відтворило цинічну атмосферу в ресторані – сутичка і байдужість інших відвідувачів.

Копирайт изображения 5.ua
Image caption Роман Ландік став антигероєм завдяки відео в інтернеті

Запис з камер спостереження викликав в Україні великий резонанс і проведення акцій в різних містах з вимогами "припинити свавілля мажорів". Батько Романа Ландіка Володимир є депутатом Верховної Ради від Партії регіонів.

Про умови перебування Романа Ландіка в офіційній відповіді Генеральної прокуратури РФ не сказано.

За назвою слідчого ізолятора, який подається в повідомленні, з російських сайтів можна зробити висновок, що це виправний заклад головного управління федеральної служби виконання покарань по Краснодарському краю.

А на сайті vkapkane, який позиціонує себе, як "форум для дружин та дівчат, чиї рідні опинились по той бік закону" про перший слідчий ізолятор пишуть, що це заклад з суворими порядками.

Зокрема, пише Олька, яка робила передачі до ізолятора декілька місяців, туди можна передавати папір для листів - тільки зошити в клітинку, станок для гоління тільки один на місяць. Взуття має бути без шнурівок, "хрестик не можна, літературу теж не можна", - зазначає учасник форуму.

Стосовно продуктів харчування, як пишуть учасники форуму, теж є багато застережень. Передавати можна продукти лише у вакуумній упаковці, мед та згущене молоко треба перелити в целофановий пакет. Светри "навіть дрібної в'язки не приймали, тільки флісові і байкові".

Раніше сайт BBC.ua повідомляв про те, що інформація про перебування Романа Ландіка в СІЗО Краснодара мала неповний та суперечливий характер і базувалася в основному на коротких коментарях речника краснодарської поліції та представників Генеральної прокуратури України.

Читати на цю тему

Новини на цю ж тему