Сергей Лавров готується до візиту в Україну

Міністерство закордонних справ Росії повідомляє, що наприкінці тижня керівник російського зовнішньополітичного відомства Сергей Лавров відвідає Київ.

За офіційною версією, пан Лавров приїздить для участі у засіданні підкомітету з міжнародної співпраці україно-російської міждержавної комісії, яку очолюють президенти двох країн.

Обговорюватимуться , зокрема, питання підготовки візиту в Україну російського президента Дмітрія Медвєдєва, врегулювання Азово-Керченських і Придністровських проблем, питання європейської безпеки.

Експерти нагадують, що це буде третя за останні два місяці зустріч міністрів закордонних справ України і Росії, Костянтина Грищенка і Сергея Лаврова.

На їх думку, це свідчить про активізацію політичного діалогу між Києвом і Москвою.

Він відбувається на тлі суперечливих заяв, які лунають від деяких представників нової української влади - від тверджень про можливість розгляду ідеї створення нового союзу між Україною, Росією і Білоруссю до намагань розширити співпрацю із ЄС, хоча, як кажуть експерти, маятник дедалі більше схиляється до східного вектору.

Напередодні президент Янукович своїм указом ліквідував комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО і Національний центр з євроатлантичної інтеграції.

Натомість Київ і Москва домовилися про проведення спільних військових торжеств на честь Дня перемоги 9 травня, хоча багато українців вважає це не святом, а днем великого смутку за мільйонами загиблих.

Аналітики кажуть, що, балансуючи між Брюселем і Москвою, Віктор Янукович ступає на тонку кригу, де буде важко дотримуватися балансу, а дифірамби Києва на адресу російської політичної системи, вважають вони, дещо розходяться з виборчими заявами щодо прихильності демократичним цінностям.

Українська опозиція твердить, що влада хоче отримати економічні дивіденти внаслідок загравання з Москвою.

Проте, якщо взяти, приміром, проблеми енергетики, то експерти нагадують безрезультатність намагань українського уряду добитися зменшення ціни на російський газ.

Джерело у Кабміні каже, що ціна імпортного газу для України у другому кварталі нинішнього року може зрости до 330 доларів за тисячу кубометрів у порівнянні із 198 у третьому і 208 доларів у четвертому кварталах минулого року.

Разом з тим політики з країн-членів ЄС попереджають українську владу про те, що Україна має дотримуватися зобов'язань, як член СОТ, і не вести переговори про вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.