Росія братиме відбитки пальців з приїжджих з СНД

Відбитки пальців
Image caption Відбитки пальців

Мешканці з країн СНД скоро здаватимуть відбитки пальців і фотографуватимуться для працевлаштування в РФ.

«Іноземний громадянин, який прибуває до Росії у порядку, що не вимагає візи, має сфотографуватися і пройти дактилоскопічну експертизу для отримання дозволу на роботу», - йдеться у проекті закону, який готується до другого читання у Держдумі 7 травня.

У російському парламенті говорять, що законопроект стосується передусім людей, які виконуватимуть хатню роботу – це няні, садівники, прибиральниці. Для того, щоб отримати таку працю, іноземцям буде потрібен патент, який можна отримати у спеціалізованих державних органах міграції. Крім того, робітнику необхідно буде сплатити фіксований податок – тисячу російських рублів.

Депутати Держдуми зазначають, що подібні заходи не стосуватимуться іноземців, які їздитимуть до Росії займатися підприємницькою діяльністю.

«Ми вважаємо запропоновані заходи доцільними, гуманними; вони захищають інтереси російського ринку праці і інтереси іноземних громадян, які приїжджають до нашої країни з метою заробітку», - заявляє парламентарій Володимир Пілігін.

За його даними, щорічно в Росію приїжджає на заробітки більше трьох мільйонів людей. Депутат вважає, що новий законопроект зменшить корупцію в галузі трудової міграції.

«Якщо у людини є міграційна картка, патент і квитанція до патенту за сплату авансового платежу, то коли її зупинять на вулиці з метою перевірки документів і законності перебування в Росії, питання будуть вичерпані», - говорить Володимир Пілігін.

Як розповідають аналітики, останніми роками в Росії посилюються націоналістичні настрої - збільшилась кількість злочинів на расовому грунті.

Україні і ЄС

Раніше Брюссель заявляв про свої наміри поступово запровадити процедуру взяття відбитків пальців для іноземців, які потребують візи до Європейського Союзу. Водночас, європейські комісари наголошували, що ця процедура розпочнеться з громадян Північної Африки і цього року, радше за все, не буде запроваджена в Україні.

Київ тоді наголосив, що до відбитків пальців справа не дійде, бо Україна і Європейський Союз говоритимуть про безвізовий режим, а він не передбачає обов’язку надавати біометричні дані.