В Україні засудили російського шпигуна

Image caption Російські служби безпеки повертаються до Криму

У кінці травня СБУ і ФСБ домовилися про повернення на Чорноморський флот співробітників російських спецслужб.

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко вважає серйозною загрозою для національної безпеки України діяльність деяких іноземних розвідок.

В інтерв’ю ЗМІ пан Хорошковський сказав, що затриманий у лютому цього року офіцер російської спецслужби Владімір Александров засуджений українським судом за статтею шпигунство.

Разом із тим голова СБУ не вважає загрозою для національної безпеки України повернення низки співробітників ФСБ в Україну, на Чорноморський флот.

З паном Хорошковським згоден і заступник посла Росії в Україні Всеволод Лоскутов, який твердить, що співробітники російських спецслужб працюють у кожному військовому підрозділі і будуть виконувати свої обов’язки і на Чорноморському флоті і говорити, на його думку, про загрозу національній безпеці абсурдно.

Image caption Голова СБУ Валерій Хорошковський вважає, що говорити про загрозу національній безпеці абсурдно

Експерти нагадують, що повернення співробітників ФСБ в Україну стало можливим після приходу в Україні нової влади.

Ще до президентських виборів близько 20 офіцерів російських спецслужб, які забезпечували охорону Чорноморського флоту, у грудні минулого року полишили Україну.

Але в травні нинішнього, СБУ і ФСБ домовилися про їх повернення.

Експерти нагадують, що за другу половину 2009 року і у 2010 Служба безпеки затримала щонайменше 10 шпигунів, в тому числі і російських.

На думку екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, найбільша загроза нікуди не поділася.

Це загроза, як він вважає, територіальній цілісності України від їх діяльності.