Чому жінкам необхідне додаткове джерело доходу

Жінка працює на комп'ютері Копирайт изображения Getty Images

Багато штатних співробітників намагаються підробити, щоб підвищити доходи і забезпечити фінансову стабільність. Експерти особливо радять подумати про власну справу жінкам.

Ешланд Віскозі працювала на повну ставку у відділі розробки й маркетингу в компанії Austin Film Society в Техасі. Якось знайомий запропонував їй додаткову роботу - консультації для незалежних кіновиробників.

Віскозі вже давно подумувала про власний бізнес. Тож за шість місяців вона залишила свою постійну посаду в Austin Film Society і заснувала власне підприємство.

Її компанія під назвою Creatives Meet Business влаштовує семінари і випускає подкасти, які навчають творчих людей бізнес-навичок.

Залишити постійну роботу - на перший погляд, ризиковано, але Віскозі задоволена, що тепер не має покладатися на когось і може сама себе забезпечити.

З огляду на нестабільність на ринку праці, експерти радять замислитися про цей приклад. Вони вважають, що додатковий власний бізнес потрібен багатьом, оскільки підвищує заробіток і забезпечує стабільність у майбутньому.

А оскільки проблеми з працевлаштуванням частіше виникають у жінок зрілого віку, ніж у чоловіків, додаткове джерело заробітку є для них іще важливішим.

Вітер перемін

Ми зазвичай покладаємось на стабільність нашої роботи в корпорації і недооцінюємо ризик звільнення чи іншої невдачі в кар'єрі, пояснює Нелі Галан, колишня керівниця мережі шкіл іспанської мови Telemundo в США.

Вона - автор книжки "Зроби себе сама: Як отримати повноваження, стати самодостатньою і багатою у всіх сенсах".

Копирайт изображения Nely Galan
Image caption Колишня керівниця Telemundo Нелі Галан каже, що додаткова справа є необхіднішою для жінок, бо вони більш уразливі до нестабільності на ринку праці

"2008 рік став переломним моментом для багатьох", - зазначає Галан. Через фінансову кризу, яка зачепила економіку всього світу, "підприємництво стало рятівним виходом, особливо для тих, хто втратив роботу".

У звіті Всесвітнього економічного форуму 2016 року прогнозують, що до 2020 року в 15 найрозвиненіших економіках світу майже 5 мільйонів людей можуть втратити роботу.

І жінки є вразливішими до криз на ринку праці, а корпораціям все ще дуже далеко до рівності в оплаті і кар'єрних можливостях чоловіків і жінок.

Жінки зрілого віку, як правило, частіше втрачають роботу, і їм складніше влаштуватися на нову, зазначає Лорен Стіллер Ріклін, директорка Інституту стратегічного лідерства імені Ріклін.

Вона вказує на дослідження 2015 року, в якому зазначається, що жінок середнього віку рідше запрошують на співбесіду, ніж їхніх молодших конкуренток. У той час як у чоловіків такої вікової різниці не відзначають.

Жінки набагато більше потерпають від ейджизму на роботі, ніж чоловіки. Вони стають жертвами упереджень щодо як статі, так і віку, і їм також доводиться відповідати високим вимогам щодо зовнішності.

"Це - жахлива ситуація, - зазначає пані Ріклін. - Сказати, що це несправедливо, - це не сказати нічого".

Копирайт изображения Lauren Stiller Rikleen
Image caption Лорен Стіллер Ріклін вважає, що жінки потерпають від подвійної дискримінації на роботі - стосовно статі й віку

У Сполучених Штатах жінки, які працюють повний робочий день, отримують 80 центів за кожний долар, сплачений чоловіку на аналогічній посаді. Розрив у заробітній платні загострюється ще більше з наближенням пенсії, оскільки нижчі прибутки означають менші заощадження у жінок, коли вони припиняють працювати.

Як себе захистити

Галан вважає, що жінкам не варто чекати, поки умови праці стануть справедливішими. Замість цього вони повинні знайти інші способи забезпечити свою фінансову стабільність.

Успішна бізнес-леді радить не боятися підприємницької діяльності, тим більше, що це не обов'язково потребує звільнення з основної роботи. Нелі Галан пропонує почати з малого і поступово вчитися, перш ніж узятися за великий проект.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ви не повинні кидати свою основну роботу. Почніть із малого і поступово вчіться

Сама пані Галан почала продавати косметику Avon ще до 14 років. Вона радить сперше приділяти власній справі хоча б годину на тиждень. Нехай це буде щось просте - продаж вживаних речей, книжок чи інших речей в інтернеті.

Сьогодні існує безліч платформ, за допомогою яких можна заробити гроші, варто лише трохи залучити уяву. Можна тимчасово підробляти водієм, здавати в оренду свій будинок чи його частину, розробляти веб-сайти або продавати ручні вироби в інтернеті.

Хоча такі проекти не принесуть вам шалених грошей, вони навчать вас важливих аспектів бізнесу, наприклад, встановлювати ціни чи просувати товар на ринку.

Утім, декому вдається перетворити підробіток на успішний бізнес, який стає основною справою.

Учителька початкових класів з Техасу Кейлі Коффілд скористалась великою літньою відпусткою і відкрила художню школу Austin Learnshop, в якій місцеві майстри проводять майстер-класи з миловаріння, готування їжі чи виробів із деревини.

Попри те, що викладання давало їй стабільну роботу впродовж 31 року, жінка хотіла збільшити свої прибутки і навчитись чогось нового. Минулого літа вона залишила посаду вчительки, щоби присвятити весь час своєму додатковому бізнесу.

Копирайт изображения JEALEXphoto
Image caption Заробіток Ешланд Віскозі тепер не залежить від інших, та й статки жінки помітно зросли

І хоча поки що вона не заробляє стільки, скільки отримувала в школі, вона задоволена, що більше ні від кого не залежить.

"Думаю, що будь-яка робота може лише частково забезпечити вашу фінансову стабільність, - зазначає Коффілд. - Але власна справа, незалежно від того, виявиться вона успішною чи ні, відкриває такі можливості, яких вам не дасть жоден роботодавець".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему