Як завести друзів на чужині

Друзі Копирайт изображения Getty Images

Одна з найбільших проблем, з якою стикаються іммігранти, - це створення нового кола знайомств. Читачі BBC Capital поділилися своїми порадами, як завести друзів на новому місці проживання.

Переїзд до нової країни - справа завжди непроста і пов'язана з низкою проблем: від пошуків житла до незвичних культурних традицій. Утім, найскладнішим завданням для багатьох виявляється знайомство з новими людьми.

В статті "Побачення по-шведськи" ми вже зверталися до питання самотності, від якої потерпають іноземні працівники за кордоном. І тому вирішили дізнатись у читачів, які мають такий досвід, як вони знаходять друзів після переїзду в нову країну? Відповіді виявилися цікавими і несподіваними.

Марк Річард Адамс працював на Близькому Сході, в Африці, США і континентальній Європі, де соціальне життя будувалося навколо спілкування з колегами, але раптом 1991 року новий проект привів його до Норвегії.

"Спочатку це була просто ще одна країна і ще один новий проект, але згодом я приєднався до місцевого спортклубу, навчився кататися на лижах... і почав ходити в гори. Завдяки цьому в мене з'явились друзі за межами роботи".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Нові хобі допомагають познайомитися з людьми - Марк Річард Адамс знайшов друзів завдяки захопленню лижами

"Тепер я живу в Норвегії вже майже 26 років, я одружений з чудовою норвежкою, і у нас є 11-річний син. З норвежцями не так легко знайти спільну мову, тут знадобиться терпіння. Я зробив усе можливе, щоб більше дізнатися про мову, культуру, історію і політику, і це допомогло", - розповідає Марк.

Джинні Л'ю впевнена, що головне - це наполегливість. "Я постійно приходила в ті самі місця, як-от ресторан або супермаркет. Зрештою мене почали впізнавати і запрошувати на різні зустрічі. Я познайомилася з більшою кількістю людей і знайшла нових друзів".

Чудово, якщо ви можете розмовляти мовою країни, до якої приїхали, але "навіть якщо ви її не знаєте, просто посміхайтеся і поводьтеся дружньо з усіма, слухайте людей навколо і будьте до них уважним", - радить жінка.

Соціальні мережі - віртуальні і реальні

Коли Крістін Ндірангу переїхала до Лондона від самотності її врятувала соціальна мережа Meetup, учасники якої влаштовують реальні зустрічі за спільними інтересами.

"Ритм життя - настільки швидкий, що я навіть не могла зустрітися з тими кількома друзями, яких знала раніше. Meetup - саме для таких, як я. Я була здивована, що навіть корінні лондонці користуються цим сайтом, щоб розширити коло своїх знайомств".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Не тільки приїжджі, але й місцеві жителі часто користуються групами за інтересами в соціальних мережах, щоб знайти друзів

"Не можу сказати, що знайшла там друзів на все життя, але принаймні я не сиділа вдома і весело проводила час з людьми", - додає Крістін.

Так само знайшла нових друзів і Каро Чан, яка по приїзду у Велику Британію приєдналася до танцювальної і мовної групи в Meetup. Але в Японії це виявилося важче, оскільки там заводять знайомих переважно на роботі.

Важливу роль відіграє й релігія. "Спільна віра допомагає подолати культурні бар'єри і об'єднує людей різних національностей", - зазначає Дейв Келлі.

Проживши за кордоном п'ять років, Наїм Амарі винайшов чотири основні стратегії соціалізації. Приймайте інших, поважайте їхню відмінність, навчайтеся нової культури і знайомтеся з людьми.

Дух авантюризму

На жаль, ці прості істини допомагають не завжди. Емілія Бергольо, яка переїхала до Японії, розповідає, що завести друзів на її новій батьківщині виявилося досить складно. "У мене їх просто не було".

На роботі не прийнято заводити близьку дружбу, а інші іноземці, як правило, тримаються своїми спільнотами. "Тільки після того, як мої мовні навички покращилися, я можу поспілкуватись з місцевими, а ці стосунки не ідуть далі ввічливого знайомства".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Мовний бар'єр погіршує самотність

"Я не впадаю у відчай, і коли дуже хочу з кимось поговорити, дзвоню своїм друзям через Skype. Незабаром я переходжу на нову роботу, і отже, можливо, ситуація зміниться".

Проживши в Польщі десять років, Девід В. Даффі все одно відчував себе самотнім. Утім, зберегти незалежний дух - дуже важливо, вважає чоловік. "Ви маєте бути сміливим і сильним духом, бо відчуття самотності може несподівано накотити в будь-який момент".

"Це - непросте випробування, насамперед для тих, хто звик до домашнього комфорту і родини. Проте, я все одно не обрав би інший шлях, бо я набагато більше ціную дух авантюризму, з яким пов'язане життя в іншій країні".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Новини на цю ж тему