Робота з дому - перешкоди неминучі

Роберт Келлі Копирайт изображения BBC News
Image caption Професор політології Роберт Келлі давав інтерв'ю BBC скайпом, коли в кімнату забігли його діти

Робота вдома, безумовно, має свої переваги. Але коли вам постійно заважають - від втручання дітей до звуків норовливих свійських тварин - знайти спокій може бути нелегко.

Кілька разів цього тижня я працювала, сидячи в своєму авто в гаражі. Без світла і обігріву, хоча погода в Чикаго ще досі зимова. Втім, вибору в мене не було. Я мала записати декілька подкастів, і для цього мені була потрібна повна тиша. Але обоє мої малюки буди вдома, і я боялася, що зірвуть мені запис.

Знаю, що я далеко не єдина, кому доводиться виконувати шпигунські маневри "рівня 80", щоби працювати з дому. Так само, як і експерту з міжнародних відносин Роберту Келлі, який в прямому ефірі давав інтерв'ю BBC на дуже серйозну тему про імпічмент президента Південної Кореї, коли двоє його дітей втрутилися в конференцію скайпом.

Як і багатьом тим, хто працює вдома, мені та Келлі доводиться час від час спілкуватися з колегами скайпом або телефоном. І навіть якщо у вас є окремий кабінет, від сторонніх звуків він все одно не рятує.

Втрутитися в робочий процес можуть не лише вередливі дітлахи. Директору компанії Burson Marsteller, яка надає комунікаційні послуги, Крістін Бентон довелося пояснювати втручання іншого роду.

Одного разу під час скайп-конференції, яку вона проводила зі свого заміського будинку, під вікном кабінету почав іржати кінь. Бентон довелося повернути комп'ютер і показати колегам Коко, яка намагалася привернути увагу своєї господарки. І хоча жінка попросила вибачення, таку історію важко забути.

"Якщо з вами таке трапиться, ви напевно прославитесь", - каже Крістін Бентон, яка останні 13 років працює зі свого сільського будинку біля Сан-Дієго в Каліфорнії. Хоча поява Коко допомогла встановити з клієнтами гарні стосунки, так буває не завжди.

Копирайт изображения Christine Benton
Image caption Так, це кінь біля вікна кабінету. Іноді клієнтам Крістін Бентон доводиться чути іржання Коко

Подібні втручання можуть створювати досить стресові і незручні моменти. Відео з професором Келлі та його дітьми зібрало мільйони переглядів, і більшість коментарів у соціальних мережах були доброзичливими.

Батьки по всьому світу уявляли себе в такій само халепі і міркували про те, як би вони впоралися з ніяковою ситуацією. Дехто навіть зауважив, що реакція професора Келлі була надто серйозною.

Для кар'єри не страшно

Дійсно, сьогодні подібні казуси мало хто сприймає так, як раніше. "Колеги і клієнти розуміють, що це - життя, - каже Джилл Хасінто, консультант із питань кар'єри з Нью-Йорка. - Цьому більше не приділяють великої уваги".

Робота з дому, на перший погляд, здається менш напруженою: вам не потрібно щодня їздити в офіс та з нього, вас не відволікають колеги і ви можете спокійно працювати в тиші.

Проте, аналіз, проведений спільно агенцією Eurofound і Міжнародною організацією праці, свідчить, що 41% тих, хто працює дистанційно, скаржилися на стрес. Тоді як серед офісних співробітників на фактор стресу вказували лише 25%.

Звичайно, таких історій, як з професором Келлі, не трапляється щодня. Але щоби зберегти собі нерви, досвідчені фрилансери радять заздалегідь попередити співрозмовника про можливе втручання.

Засновник компанії Anteris Consulting Group Марк Осер, приміром, завжди каже клієнтам, що в нього вдома діти. Якщо раптом вони вбіжать у кімнату, це не стане ні для кого сюрпризом.

Копирайт изображения Alamy
Image caption Батькам, які працюють із дому, доводиться ховатися в досить екзотичних місцях - від гаражу до ванної кімнати

Марк Осер дозволяє своїм дітям шкільного віку заходити до кабінету, коли він працює. Але тільки якщо він розмовляє зі своїми колегами. Коли в нього онлайн-конференція з новими клієнтами, він просить не заважати йому і зберігати тишу.

Але це все одно допомагає не завжди, визнає пан Осер.

"Якщо вони починають метушню, коли я роблю презентацію, доводиться вибачатись і вимикати звук. Я вивожу дітей із кімнати і вмикаю їм телевізор", - розповідає чоловік.

Молодь не розуміє

Оскільки сьогодні компанії піклуються про збереження своїх талановитих кадрів, вони ставляться з більшим розумінням до проблем, які можуть виникнути під час дистанційної роботи, зазначає Кріс Лейтон, керівний директор консалтингової фірми Manpower Group з міста Мілуокі в штаті Вісконсін.

Так само доводиться прилаштовуватися до співпраці з колегами, які мешкають в інших частинах світу.

"Традиційна модель робочих стосунків змінюється," - додає він.

Звичайно, не всі ставляться терпляче до таких ситуацій, - попереджає Лінн Ву, доцент з Вортонської школи бізнесу при Університеті Пенсільванії.

У своєму дослідженні пані Ву з'ясувала, що молодим співробітникам, у яких немає дітей, іноді важко зрозуміти такі ситуації, і вони можуть вважати їх ознакою непрофесіоналізму.

"Працівники-батьки ставляться з більшим розумінням до таких випадків, ніж молоді колеги, - пояснює дослідниця. - Тим, в кого немає дітей, іноді здається, що займатися вихованням дітей і водночас працювати - це поганий тон".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему