Якими будуть новорічні корпоративи на тлі останніх секс-скандалів?

  • Клер Лампен
  • BBC Capital
Офісна вечірка

Автор фото, Alamy

Як вплинуть нещодавні гучні новини про сексуальні домагання на новорічні вечірки в офісах цього року, міркує оглядачка BBC Capital.

З огляду на гучні звинувачення в сексуальних домаганнях, якими останнім часом рясніють заголовки ЗМІ, новорічні свята в багатьох корпораціях цього року, вочевидь, будуть не такими запальними.

Компанії всерйоз замислилися про можливі наслідки корпоративних пиятик, які можуть завдати головного болю як окремим співробітникам, так і керівництву.

Експерти також прогнозують, що багато людей поводитимуться стриманіше, а хтось і взагалі вирішить пропустити захід.

Нью-йоркське цифрове видавництво Vox Media заявило, що на різдвяному корпоративі цього року в них не буде безкоштовного бару.

Натомість, як зазначено у внутрішньому меморандумі Huffington Post, кількість алкоголю обмежать двома квитками, а їжі на столах буде більше.

"Ми розуміємо, що причиною непрофесійної поведінки не завжди буває алкоголь, але середовище, яке спонукає до надмірного споживання, безумовно, сприяє цьому", - йдеться в інструкції.

Тримати себе в руках

Vox Media - не єдина компанія, яка обмежує свої урочисті заходи цього року.

У жовтні та листопаді консалтингова компанія Challenger, Gray & Christmas спитала 150 американських ейчарів, як у їхніх корпораціях планують святкувати Різдво.

Автор фото, Yutacar

Підпис до фото,

Нью-йоркське видавництво Vox Media обмежило кількість алкогольних напоїв на своєму різдвяному корпоративі, вважаючи, що саме алкоголь провокує непрофесійну поведінку

Виявилося, що від різдвяних корпоративів цього року відмовилися 11% роботодавців. Минулого року таких компаній було лише 4%.

Ендрю Челленджер, віце-президент компанії з розвитку медіа та бізнесу, пояснює, що коли рівень зайнятості зростає, як це відбувається тепер у США, корпорації не шкодують грошей на свята.

Але порівняно з трьома попередніми роками цьогоріч багато хто урізав святкові витрати.

Челленджер пояснює це останніми новинами про секс-скандали.

Адже керівники відділів кадрів не лише готують святкові вечірки, але й несуть відповідальність за безпечне робоче середовище.

"Жодне інше питання так не захоплювало думки людей, як усі ці історії із сексуальними звинуваченнями", - додає він.

Як зазначає Едвард Йост із міжнародної HR-агенції Society for Human Resource Management, членами якої є 165 країн, напередодні різдвяних свят проблема запобігання сексуальним домаганням у корпораціях знову набула актуальності.

"Атмосфера на вечірках сприяє неформальному спілкуванню, вона - більш невимушена, і люди починають забувати, що вони - на офісному заході".

До того ж, на новорічних корпоративах зазвичай випивають більше, ніж на будь-яких інших вечірках протягом року.

Усе це разом створює ідеальні умови для того, щоби наступні тижні після корпоративів перетворилися на суворі трудові будні для адвокатів у сфері зайнятості, каже Девід Віттен, партнер юридичної фірми Whitten & Lublin із Торонто.

Він впевнений, що цього року організації підуть на жорсткіші заходи.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася зі статті в New York Times, опублікованої 5 жовтня, в якій кілька відомих акторок обвинуватили в переслідуваннях продюсера Гарві Вайнштайна

Вони обмежуватимуть алкоголь, запрошуватимуть співробітників на вечірки разом з дружинами чи чоловіками і нагадуватимуть про корпоративну політику щодо сексуальних домагань.

Девід Віттен переконаний: якщо не вжити цих заходів, деякі співробітники можуть пуститися берега.

А може взагалі не піти?

Обираючи між нудьгою тверезої вечірки та ризиком неадекватної поведінки колег, багато хто може взагалі відмовитися від походу на корпоратив, вважає професор Сер Кері Купер, голова правління CIPD, міжнародної асоціації кадровиків.

"Впевнений, що багато людей просто пропустять цей захід. Або зберуться відсвяткувати вузьким колом колег, яких добре знають. І абсолютно точно, що цього року всі намагатимуться пити менше й триматися в межах пристойності", - додає він.

Підвищена увага до проблеми сексуальних домагань змусить багатьох людей поводитися з осторогою і пильнувати, аби випадково не образити колег.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Обираючи між нудьгою тверезої вечірки та ризиком неадекватної поведінки колег, багато хто може взагалі відмовитися від походу на корпоратив

"Жінки боятимуться, що їхню поведінку можуть неправильно витлумачити, - каже пан Купер, - а чоловіки перейматимуться, що будь-який інтерес з їхнього боку можуть сприйняти як домагання".

Купер радить влаштувати безалкогольну вечірку в нейтральному місці, аби знизити ризик надто близького спілкування між колегами.

Обмеження алкоголю та запрошення інших членів родини співробітників, безперечно, знизять число неприємних інцидентів.

Однак, як наголошує Едвард Йост, один день обмежень не вирішить проблему глобально.

Вечірки - далеко не основна причина нестриманої поведінки.

"А що ви збираєтеся робити решту року?" - запитує пан Йост.

"Як HR-фахівець я не матиму спокою, поки не переконаюся, що ми вжили всіх можливих заходів, аби запобігти цій проблемі".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.