Висока мода з океанічного сміття

Модель Ecoalf Копирайт изображения Ecoalf
Image caption Разом з іспанською дизайнеркою Сибіллою Ecoalf створили колекцію з 10 яскраво-кольорових дощовиків, виготовлених із перероблених рибальських сітей

Іспанський бренд модного одягу Ecoalf винайшов оригінальний спосіб подолати проблему океанічного сміття. Вони виробляють одяг із перероблених рибальських сітей та старого пластику.

Щороку до світового океану потрапляє понад 8 млн тон пластику. І щороку на смітник людство викидає близько 11 млн тонн одягу.

Океанічні відходи змінюють хімічний склад води у морях, завдаючи шкоди всім водним екосистемам.

А кілометри сміттєзвалищ, переповнені побутовими відходами, зокрема, старим текстилем, забруднюють повітря та ґрунт і шкодять нашому здоров'ю.

Зрозуміло, що так далі не можна.

Іспанська компанія модного одягу Ecoalf - одна з тих, хто намагається змінити ситуацію.

Компанія взялася за розробку абсолютно революційного проекту. Вона збирається виробляти тканини з пластикового сміття, піднятого з глибин Середземного моря, і шити з них одяг.

Хав'єр Гоєнече Копирайт изображения Ecoalf
Image caption "Тому що в нас немає планети "Б" - таким гаслом засновник бренда Ecoalf Хав'єр Гоєнече привертає увагу до проблем екології

Проект "Переробка океанічного сміття" (Upcycling the Oceans) номіновано на премію Бізлі 2017 року за найкращу дизайнерську розробку.

Під гаслом "Тому що в нас немає планети "Б" компанія "створюватиме дизайнерський одяг з перероблених відходів, який матиме не гіршу якість та вигляд".

Проект Upcycling The Oceans, який 2015 року запустили в Іспанії, базується на циклічній економічній моделі.

Процес має три етапи. Спочатку місцеві рибалки збирають пластик з дна Середземного моря. Потім його очищують і готують до полімеризації - перетворення відходів у гранули.

І нарешті, шляхом пресування та обертання з гранул виробляють тонке волокно, з якого роблять нитку, а з неї - тканину.

Засновник і президент компанії Ecoalf Хав'єр Гоєнече розповів BBC Culture, чому ця номінації так важлива для них.

"Люди повинні нарешті зрозуміти, що відбувається на нашій планеті. Ми хочемо розповісти, як припинити марнувати природні ресурси і залишити краще майбутнє для наступних поколінь", - каже підприємець.

Модель Ecoalf Копирайт изображения Ecoalf
Image caption За проект переробки океанічного сміття компанію Ecoalf номінували на премію

Ecoalf співпрацювала з брендами Swatch, Apple та Goop. Разом з іспанською дизайнеркою Сибіллою вони створили колекцію з 10 моделей.

Це яскраво-кольорові двобічні дощовики та куртки з нейлону, виробленого зі старих рибальських сітей.

У вересні цього року компанія Ecoalf відкрила своє представництво в Таїланді. Проект Upcycling The Oceans підтримало Управління туризму Таїланду та нафтохімічна компанія PTT Global Chemical. Він триватиме тут три роки.

Кожна модель на 100% складається з переробленої сировини. Такий метод зменшує обсяг текстильних відходів і забезпечує екологічне виробництво високоякісного одягу в майбутньому.

Втім, місія компанії полягає не лише в створенні одягу. За даними Ecoalf, 60% пластикових відходів потрапляють в океан із країн Азії.

Переробка сміття Копирайт изображения Ecoalf
Image caption Компанія Ecoalf зробила революцію у виробництві одягу: вони шиють свої моделі з переробленого океанічного сміття

Тайська філія проекту планує спочатку зосередитися на просвітницький діяльності, розповідаючи місцевому населенню, як відповідальніше ставитися до проблем довкілля та зробити своє життя більш екологічним.

Паралельно компанія вдосконалюватиме технологію перетворення пластикових відходів у сировину для одягу.

Хав'єр Гоєнече покладає великі надії на місію своєї компанії.

"Проект "Переробка океанічного сміття" є дуже перспективним, оскільки ми впевнені, що він прокладе шлях для багатьох компаній у всьому світі", - каже він.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Culture.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему