Як секс продають через соцмережі

Чоловік дивиться в смартфон Копирайт изображения Getty Images

Ринок секс-послуг останнім часом перемістився в соціальні мережі. А працівники найдавнішої професії раптом виявили, що їхніх прихильників цікавить не тільки їхнє тіло.

Кортана Блу, як і будь-яка представниця відомої професії, пропонує інтим-послуги за гроші. Тільки вона це робить через соціальні мережі.

Після того, як рік тому жінка зареєструвала акаунт в мережі Snapchat (яка дозволяє обмінюватися повідомлення з фотографіями і відео), понад тисяча осіб купили довічну підписку на її сторінку.

За це її шанувальники регулярно отримують інтимні фото і відео жінки. Але вони також мають можливість спостерігати за її повсякденним життям. "Ви можете побалакати зі мною, коли вам заманеться", - каже жінка.

Останнім часом ще одним місцем, де продається і купується секс, стали соцмережі.

Але виявляється, що шанувальників цікавить дещо більше, ніж інтим.

Вони хотіли би знати все про свій об'єкт бажання - від магазинів, де він чи вона купують речі, до пікантних жартів і домашніх улюбленців.

Дослідників інтригує цей новий тренд у найдавнішій професії, оскільки він відбиває, як соцмережі змінюють нашу соціальну взаємодію й в інших галузях.

"Якщо пильно подивитись на те, що відбувається в секс-індустрії, ми зможемо краще усвідомити, як змінюється наше суспільство взагалі", - каже Тіла Сандерс з Університету Лестера у Великій Британії.

Соціальні медіа поступово стирають кордони між реальними і віртуальними стосунками. Знаменитості, як-от Кім Кардаш'ян чи Тейлор Свіфт, мають армію відданих послідовників, які уважно стежать за кожним оновленням їхнього акаунту в Instagram.

Але додатки на кшталт Snapchat, який дозволяє обмін приватними повідомленнями, надають онлайн стосункам особистого і навіть взаємного характеру.

Копирайт изображения iStock
Image caption Останнім часом ще одним місцем, де продається і купується секс, стали соцмережі

Інтернет змінив індустрію секс-послуг, зазначає Сандерс, яка досліджує цю галузь понад 15 років.

Колись вона обмежувалась обміном інтимних послуг за гроші, але зараз можливості сексуальної взаємодії значно розширилися - від фізичного контакту до різноманітних віртуальних стосунків.

Це заохочує значно більшу кількість людей звертатися до платних інтим-послуг, зокрема тих, хто раніше навіть і не подумав би про це.

"До традиційного ескорту сьогодні додається секс через веб-камеру або по телефону, - розповідає Сандерс. - Дехто пропонує всі ці послуги, інші - обмежуються тільки віртуальними контактами".

З появою веб-камер в інтернеті з'явились нові зірки - камгерлз. Схожі послуги пропонують і чоловіки, але в порівнянні з жінками їхня популярність дуже мала.

Лайф-вистави "кіберсексу" набули популярності наприкінці 1990-х, насамперед завдяки своїй більшій реалістичності, ніж зняті заздалегідь порнофільми, а також тому, що пропонували можливість взаємодії між виконавцем і глядачем.

Дослідниця також підкреслює, що число людей, які користуються секс-послугами, дедалі зростає, оскільки спілкуватися через екран, а не особисто - психологічно легше.

"Люди впевнені, що вони не роблять нічого поганого, і не відчувають провини за те, що такі зустрічі руйнують їхні стосунки з постійним партнером", - пояснює Сандерс.

В останні кілька років секс-індустрія перемістилася в соцмережі, а найпопулярнішим додатком у галузі інтим-послуг стала мережа Snapchat, в якій фотографії і відео зникають через деякий час після відправлення.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Компанія Snapchat стверджує, що понад 150 мільйонів людей щодня користуються додатком

Материнська компанія Snapchat - Snap - незабаром планує публічне розміщення акцій, загальна ціна яких складатиме 25 мільярдів доларів. Точну кількість користувачів визначити доволі важко, але Snapchat стверджує, що додатком щодня користуються понад 150 мільйонів людей.

Момока Коізумі - одна з них. 23-річна мешканка США розпочала свій еротичний відеочат, коли вступила до університету. Спочатку вона працювала в місцевій книгарні, але згодом зрозуміла, що робота забирає багато часу і окрім втоми та надокучливого боса нічого їй не приносить.

Її наречений запропонував спробувати себе в якості "камгерл" (camgirl - модель, яка веде еротичний відеочат. - Ред.). "Це спрацювало, бо нарешті я змогла скласти зручний для себе графік роботи, а також домогтися, щоб мене оцінили по заслугах", - каже дівчина.

Вебкам-моделі продають доступ до своїх приватних акаунтів у Snapchat, де вони розміщують відео і фото еротичного та звичайного змісту. 10% щомісячного прибутку Коізумі надходить від онлайн шанувальників, які купують підписку на її сторінку в Snapchat.

Коідзумі не соромиться своєї праці, оскільки від клієнтів її захищає екран монітора. Нещодавно дівчина написала в твіттері, що відчуває себе дуже незручно в короткій спідниці в громадських місцях. "Але я можу сидіти оголеною перед сотнею чоловіків", - додала вона.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Соціальні мережі дають можливість цілодобового близького контакту зі своєю улюбленою вебкам-зіркою

Коізумі продає довічний доступ до свого акаунту в Snapchat за 45 доларів, які можна сплатити у вигляді подарункової карти Amazon (тариф Кортани Блу - 50 доларів). За цю суму секс-блогерка обіцяє робити щонайменш 10 постів щодня, тільки половина з яких матиме відвертий зміст.

"Мої шанувальники дізнаються про моє життя переважно зі Snapchat, - розповідає дівчина.

Вона також спілкується зі своїми послідовниками через живі відео-трансляції в інтернеті. Але за допомогою Snapchat клієнти можуть побачити й повсякденне життя дівчини - "на парах в університеті, на вулиці або просто вдома", - каже вона.

Дослідники підтверджують, що завдяки постійному зв'язку зі своїми підпісниками Snapchat забезпечує більш особисте спілкування, ніж відеочати. Але все не так просто.

"Звичайно, ми презентуємо себе в наших соціальних акаунтах так, як нам подобається, - підкреслює дослідник Грант Бланк з Оксфордського інституту досліджень ітернету. - Ми не розміщаємо в них абсолютно будь-яке відео або фото".

Камгерлз пропонують лише більш відверту версію того показного шоу, яке певною мірою влаштовуємо всі ми.

І це - нелегка праця, ділиться Коідзумі. Графік її веб-трансляцій - досить напружений, дівчина може дозволити собі відпочинок лише два дні на тиждень. Оновлення статусів в соцмережах займає повний робочий день, сім днів на тиждень - навіть тоді, коли вона хвора.

"З моменту, коли я почала вести свій акаунт у Snapchat, навряд чи був хоча б один день, коли я не зробила жодного посту", - каже вона.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Існує думка, що ми ніколи не забуваємо про нашу онлайн аудиторію і ніколи повністю не розкриваємо свого справжнього "я"

Найуспішнішим акаунтом 24-річної Кортани Блу стала її сторінка в Snapchat. Хоча дівчина також продає доступ до своїх сторінок й в інших соцмережах і навіть свій номер телефону.

"Мені подобається показувати своїм фанам, що я звичайна людина, в якої є повсякденне життя, - каже вона. - А не тільки жінка, яка роздягається за гроші".

Успіх секс-бізнесу в соціальних мережах привертає посередників. На ринку з'являються компанії, які пропонують менеджерські послуги тим, хто збирається заробляти на своїх акаунтах.

Одна з них - британська фірма SeeSnaps, зареєстрована в липні цього року, підписала контракт із 40 моделями, які продають доступ до своїх профілів у Snapchat.

Компанія стягує комісію в розмірі 20% від усіх підписок, проданих протягом місяця за ціною від 19,99 до 37 доларів. Інші сайти також пропонують схожі послуги.

Продаж доступу до профілів у Snapchat без письмового дозволу компанії технічно є порушення умов користування додатком. Так само як і розміщення контенту порнографічного змісту.

Проте, оскільки Snapchat давно має репутацію додатку для "секстінгу" (обміну повідомленнями еротичного характеру. - Ред.), очевидно, що багато хто зі 150 мільйонів його користувачів щодня порушує ці правила.

З січня 2015 року акаунт Кортани Блу було видалено двічі. "Обидва рази я його відновила", - розповідає дівчина.

Насправді, деякі працівники секс-бізнесу відмовилися поспілкуватись з BBC Future через побоювання, що стаття приверне зайву увагу до їхніх профілів.

Але працювати практично на межі з беззаконністю завжди було долею секс-індустрії. Однак, багато хто стверджує, що галузь віртуальних інтим-послуг треба не забороняти, а навпаки підтримувати, оскільки вона є більш безпечною для секс-працівників.

Зрештою, інтимні стосунки онлайн вже давно стало цілком звичайною річчю. Деніел Міллер з Університетського коледжу Лондона, який вивчає вплив веб-камери на поведінку людини, вважає, що віртуальні стосунки можуть бути так само інтимними, як і в реальному житті, а можливо, навіть і більше.

Для Кортани Блу це відчуття близькості з клієнтом взаємне. "Мені подобається мати такий особистий приватний зв'язок з кожним зі своїх шанувальників", - додає жінка.

Їй цікаво, як вони виглядають, про що думають, як проводять час. "Я хочу, щоб мої прихильники знали, що я завжди готова поспілкуватися з ними, якщо вони забажають розповісти мені про свій день, надіслати смішний мем або розділити зі мною свою пристрасть до відеогри чи кішок".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future

Новини на цю ж тему