Порошенко: визнання паспортів "ДНР" - доказ російської окупації

Паспорт ДНР Копирайт изображения AFP
Image caption Видавати паспорти в невизнаних республіках почали ще в 2015 році

Визнання Росією документів, виданих в "ДНР-ЛНР", - це ще один "доказ російської окупації" в Україні, заявляє президент Петро Порошенко.

Раніше президент Росії підписав указ, яким ця країна визнала дійсними паспорти й інші документи, видані українцям, котрі живуть на непідконтрольних Києву частинах Донбасу.

"Для мене це черговий доказ російської окупації і порушення міжнародного права", - сказав журналістам у Мюнхені пан Порошенко після зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом.

Він додав, що розповів про цей крок Росії панові Пенсу.

"Дуже символічно, що це відбулося цинічно під час проведення Мюнхенської конференції з безпеки", - сказав президент України.

Раніше прес-служба РНБО України поширила заяву секретаря Олександра Турчинова, який сказав, що такий крок Кремля "повністю перекреслює Мінський процес і дорівнює заяві Росії щодо виходу з нього".

Паспорти й інші документи

В суботу було опубліковано указ президента Путіна про те, що у РФ тимчасово визнаватимуть такі документи, як посвідчення особи, свідоцтва про освіту, народження чи смерть, про реєстрацію автомобілів, а також самі номерні знаки, видані на територіях самопроголошених донбаських республік.

Указ набрав чинності з моменту публікації.

У "ДНР" почали видавати свої паспорти у березні минулого року. У "ЛНР" це робили ще з 2015 року.

Нові правила стосуються громадян України і осіб без громадянства, які "постійно проживають на територіях окремих районів Донецької і Луганської областей України", сказано в указі.

Цим людям також дозволили в'їжджати до Росії лише на основі документів, які посвідчують особу.

Указ має діяти тимчасово, до "політичного врегулювання ситуації" на Донбасі на основі Мінських угод.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Раніше ЗМІ писали, що на практиці паспорти з "ДНР" і раніше визнавали в деяких російських установах

"Гуманітарна допомога"

На початку лютого речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Росія офіційно не визнавала паспорти людей, які живуть на території невизнаних республік Донбасу.

Це була його відповідь на журналістське розслідування РБК, яке показало, що за паспортами невизнаних Донецької і Луганської "народних республік" можна перетнути кордон з Росією, купити квиток на поїзд, літати внутрішніми російськими рейсами, а також бронювати готелі.

"Це не офіційне визнання паспортів, мова йде про окремі рішення, які могли прийматися муніципальними, місцевими органами влади, а також різними компаніями, виходячи виключно з гуманітарних міркувань, керуючись необхідністю дійсно гуманітарної допомоги цим людям", - прокоментував пан Пєсков цю інформацію.

На його думку, у жителів Донбасу просто "стають непридатними" чинні українські паспорти і у них немає можливості отримати жодні інші документи.

Самопроголошені "республіки" на сході України не визнані жодною державою-членом ООН.

Новини на цю ж тему