Як жінки з різних країн реагують на комплімент

Фотограф Мехмет Генч фотографує жінок різних національностей після того, як вони почують комплімент. Йому вдається вхопити дійсно безцінний момент.

Копирайт изображения Mehmet Genç

Два роки тому турецький фотограф Мехмет Генч фотографував життя корінних народностей Латинської Америки. Як свідчить назва його Інстаграму "Кочовик без певного маршруту", ідея нового проекту виникла геть несподівано. Назва його - "Ти красуня".

Це сталося в січні 2015 року в мексиканському місті Сан-Крістобаль-де-лас-Касас. Генч намагався зробити так, щоб його модель розслабилася під пильною увагою об'єктиву, і коли його прохання посміхнутися не дало результату, він сказав жінці, що вона гарна.

"Треба було якось розрядити ситуацію, - розповідає він. - Сказати щось приємне, легке, що викличе емоційну реакцію. І що може бути більш дієвим за комплімент? Він на мить об'єднує людей, допомагає їм розслабитися і посміхнутися".

Жінка відреагувала на слова фотографа так щири і привітно, що йому раптом спала на думку ідея нового проекту.

Мехмет Генч все ще продовжує свою подорож світом, говорячи жінкам компліменти і фотографуючи їхні щирі посмішки. Проект продовжуватиметься до жовтня 2017 року. Але світлини, які він уже опублікував на своєму сайті, свідчать про дивовижну силу цих простих слів.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Матильда, Гватемала

Коли фотограф звернувся до Матильди з Кесальтенанго з проханням зробити її фото, жінка зніяковіла: "В мене немає зубів. Будь ласка, не проси мене посміхнутися".

Але після того як жінка почула, що вона красива, здається, її це більше не бентежило. "Ми добре посміялися разом. Це був чудовий момент", - каже Генч, додаючи, що це - один з його найулюбленіших знімків.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Маргарита, Еквадор

Маргарита продавала фрукти на вуличному базарі в Отавало, що в Еквадорі. Коли фотограф купив дещо з її виробів, вона погодилася позувати для знімка, але не посміхалася, хоча він й просив її. Коли ж жінка почула комплімент, її обличчя осяяла щира посмішка.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Зареккім, Колумбія

Зареккім із Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта, далекого гірського району Колумбії, розмовляє лише своєю рідною мовою - Аруако. Коли Генч приїхав в її рідне село, він навчився вимовляти "ти така гарна" мовою Аруако і встиг вхопити на камеру її приголомшливу реакцію.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Джуліана, Колумбія

З Джуліаною фотограф познайомився в селі неподалік від Кабо-де-ла-Вела, прибережного району на півночі Колумбії, де пустеля зустрічається з Карибським морем. Тут місяцями не буває дощів, і на обличчі Джуліани була маска, щоб захиститися від сонця.

Вона продавала вироби ручної роботи, коли Генч підійшов до неї і сказав комплімент, вона щиро розсміялася.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Мето, Бразильська Амазонія

Мето з племені марубо в бразильській Амазонії також говорить лише своєю рідною мовою. Генч вивчив слова вітання на марубо, і сказав їй комплімент, після чого дівчина, нарешті, посміхнулася в камеру.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Мімба, Бразильська Амазонія

Мімба і її дочка Майя - також із племені марубо. Мімба дуже соромилася, і зголосилася сфотографуватися, лише коли фотограф прийшов до неї вдруге. Але після того, як він сказав їй, що вона чарівна, дівчина почула себе природно.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Альтена, Бразилія

Альтена сиділа на ґанку біля свого будинку в бразильському місті Аталая-ду-Норті, коли Генч попросив дозволу зробити фото. Вона люб'язно погодилася, і фотограф зробив кілька знімків. Але посміхнулась жінка тільки тоді, коли він сказав їй, що вона гарна.

Копирайт изображения Mehmet Genç
Image caption Косміта, Бразилія

Але більше за всіх здивувала фотографа Косміта також з Аталая-ду-Норті. "Такої реакції на комплімент я не бачив у жодної жінки", - додав фотограф.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему