Чому ірландські ванни з водоростями корисні для жінок

Ванна з водоростями Копирайт изображения Candice Walsh

Спа-процедури з морських водоростей, рецепти яких відомі в Ірландії ще з XII століття, пом'якшують шкіру, покращують кровообіг і лікують целюліт.

Дивлячись на коричнево-зелені, слизькі морські водорості, могли би ви уявити занурення у ванну із ними?

Швидше за все, ні, як і багато людей.

Окрім ірландців, які вже майже тисячоліття використовують їхні цілющі властивості. А почалося це в XII столітті, коли монахи збирали вздовж скелястого узбережжя острову особливий вид червоних морських водоростей і додавали їх в їжу біднякам, щоб покращити їхнє харчування.

Пізніше їх використовували замість жувального тютюну, як ліки від паразитів і, судячи зі всього, також від "жіночих забаганок". Останнє мені зрозуміло: одного запаху свіжих, викинутих на берег водоростей досить, щоб придушити будь-які бажання.

Тепер ми знаємо, що морські водорості багаті на вітаміни, тому їх активно використовують в косметичних продуктах, як-от піна для ванни, шампуні, гелі для душу, різноманітні маски та скраби.

Копирайт изображения Scott Sporleder
Image caption Релаксація в порцелянових ваннах Кілкулленів

Ванни з морськими водоростями, або таласотерапія, відомі своїми корисними властивостями. Вони пом'якшують шкіру, покращують циркуляцію лімфи і допомагають при лікуванні проблем з печінкою, целюліту, ожиріння і депресії. Я не страждаю від таких захворювань (теми целюліту не торкаємось), але я обожнюю ванни. Ось так я й опинилась в спа-центрі Kilcullen's Seaweed Baths у графстві Слайго.

Традиція купалень прийшла на Смарагдовий острів за часів правління короля Едуарда. На початку XX століття в країні було близько 300 курортів з морськими водоростями і дев'ять з них у графстві Слайго. Тепер тут залишились тільки дві купальні, оскільки сучасні спа-центри надають перевагу запашним процедурам із хімічними ароматизаторами.

Едвард і Крістін Кілкуллени - власники купальні в п'ятому поколінні. Чорно-біла будівля спа-центру в едвардіанському стилі відкрилась 1912 року і одразу стала відома завдяки модерновому вигляду.

Копирайт изображения Scott Sporleder
Image caption Водорості спочатку обдають парою, щоб очистити і пом'якшити

Я приїхала сюди зі своїм другом Скоттом Спорледером. Крістін зустріла нас на порозі купальні, сповненої запахами свіжих водоростей і морської солі з землистим присмаком вологого пляжу. Вирішивши, що ми зі Скотмом пара (хоча це не так), господарка приготувала для нас ванни в одній кімнаті.

"Ну, можливо, ви побачите щось, чого не бачили раніше", - пожартувала вона, коли ми пояснили, що ми просто друзі. Я була впевнена, що так і буде, оскільки про ванни з водоростями раніше навіть не чула.

Трохи ніяковіючи, ми зі Скоттом не поспішали зануритися в ванни і спостерігали за процесом пропарювання морських водоростей. Спочатку водорості обдають гарячою парою з труби для розм'якшення і очистки. Після чого водорості навалюють купою у порцелянові ванни, вода в яких швидко стає мутного бурштинового кольору.

Поки Скотт фотографував всі етапи процесу, я швидко перевдягнулася в купальник. Ступивши в ванну, я сковзнула під сплутані водорості, потягнувши маслянисті пасма пальцями. Потім трохи додала гарячої води і почали втирати листя рослин у шкіру.

Копирайт изображения Scott Sporleder
Image caption Старомодна купальня Кілкулленів

Після того, як Скотт закінчив фотографувати, ми по черзі сідали то в сауну - ящик з кедрового дерева, з якого стирчить лише голова, - то в старомодну ванну з латунними кранами. В гарячій сауні пори розкриваються і цілющі олії морських водоростей проникають прямо в шкіру. Цикл процедур треба завершити холодним душем - але я, хоч й народилась в Канаді, не люблю мерзнути.

Коли за годину я вийшла з купальні, в мене було відчуття, що моя шкіра наскрізь просолилася. Я відчувала приємне поколювання з голови до ніг, здається, моя шкіра повністю очистилася від токсинів. Але від мене також ішов міцний аромат чайок, морських їжаків та їдкий водоростей. Так напевно почуваються русалки.

Два тижні по тому я відвідала другу купальню с водоростями, яка залишилася в графстві Слайго. Порівняно зі старовинним антуражем лазень Кілкулленів, спа-центр Voya Seaweed Baths виглядає дуже сучасним. Замість гіркого запаху морської солі, повітря тут сповнене олій і розкішних косметичних засобів.

Спа-центр Voya використовує морську воду, яку качають прямо з океану поруч, а морські водорості збирають вручну в екологічних заповідних зонах, де чистота рослин не піддається сумніву. На це має бути спеціальний дозвіл. Отже всі інгредієнти спа - органічні і сертифіковані.

Копирайт изображения Scott Sporleder
Image caption Каламутні бурштинові ванни Кілкулленів

На відміну від купальні Кілкулленів, де можна було спостерігати за процесом підготовки, Voya робить акцент на релаксації. З динаміків у стелі тихо лунає спокійна класична музика, на підвіконні - свічка. Після парильні я занурилась у воду із шовковистими морськими рослинами. Відклала в бік камеру і повністю розслабилася.

Проводячи пальцями по водоростях, я відчула їхню маслянистість і почала втирати олію в шкіру і волосся. Після процедури моє волосся ще кілька днів залишалось гладким і блискучим.

Пізніше в роздягальні я зустріла свою знайому Джулію Сміт Портер і спитала, які в неї відчуття.

"Це приголомшливо! - відповіла вона. - Окрім, мабуть, того, що в моїй ванні був величезний мертвий павук".

Здається, мою жагу до ванн із морськими водоростями наразі повністю задоволено.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему