Таємниці Острова Пасхи

Монолітні кам'яні статуї багато століть стережуть таємниці і загадкову історію цього далекого тихоокеанського острова.

Острів Пасхи Копирайт изображения Paul Kennedy/LPI

Кам'яні стражі

В цей день, рівно 295 років тому голландський мореплавець Якоб Роггевен відкрив світу один з найзагадковіших островів Тихого океану. Сталося це в Пасхальну неділю, через що острів й отримав свою назву.

Рапа-Нуї (місцева назва острова) і його могутні статуї, моаї, з давніх-давен зачаровують і ваблять мандрівників з усього світу. Але дістатися до нього непросто - острів, який тепер є територією Чилі, лежить у найвіддаленішій південній частині Тихого океану.

Острів Пасхи Копирайт изображения Manfred Gottschalk/LPI

Вишикувалися в ряд

Більшість монолітних статуй, виготовлених зі спресованого вулканічного попелу, з'явились на острові між 1250 і 1500 рр. Вочевидь, вони представляють старійшин кланів, що керували островом впродовж століть.

Острів Пасхи Копирайт изображения John Elk III/LPI

Церемоніальне селище

Містечко Оронго, розташоване на краю вулканічного кратера, було місцем культу людини-птаха. Під час щорічних змагань його прибічники повинні були знайти яйце чорної крячки, пропливши в морі, де були акули. Той, хто перемагав у небезпечних перегонах, отримував звання людини-птаха року.

Острів Пасхи Копирайт изображения John Elk III/LPI

Подорож островом

Прихильники активного туризму досліджують острів верхи на коні.

Острів Пасхи Копирайт изображения Paul Kennedy/LPI

Сміливий погляд у майбутнє

З 1995 року, коли Національний парк Рапа-Нуї став об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, організація докладає чимало зусиль для збереження статуй і догляду за ними.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему