10 найцікавіших місць Європи, куди можна буде вирушити без візи

Де випити найкращого пива, насолодитися вишуканим мистецтвом, упізнати сцену з улюбленого фільму і злякатися скелетів. Ми згадали 10 популярних статей BBC Travel, які допоможуть визначитися з напрямком подорожей.

Будапешт Копирайт изображения Getty Images
Image caption Будапешт - це повість про два міста, які розділив Дунай

Хоча Буда і Пешт об'єднуються в назві угорської столиці, вони втілюють дуже різний спосіб життя і характер міста по обидва боки Дунаю.

Чеська каплиця Копирайт изображения MICHAL CIZEK
Image caption Чеська "церква на кістках" недвозначно нагадує про тлінність нашого буття

Охочі до гострих відчуттів отримають справжнє задоволення в маленькому чеському храмі, пишно прикрашеному люстрами зі скелетів, чашами з кісток і гербами з черепів.

Хорватія Копирайт изображения Getty Images
Image caption Води Адріатики, що віддзеркалюють промені вечірнього сонця, - приголомшливе видовище

Найбільша бухта на Адріатичному морі - Которська затока - є одним з найвідоміших туристичних місць Чорногорії. Але вона й досі приховує безліч таємниць, які чекають на допитливого мандрівника: покинуті села, крихітні сирні крамниці і навіть власна "Велика стіна".

Баварія Копирайт изображения Johannes Simon/Getty
Image caption Баварія надзвичайно пишається своїм законом про чистоту пива, який запровадили 1516 року

Вже 500 років баварський закон про чистоту пива, або "райнхайтсгебот", забороняє пивоварам використовувати будь-які інші інгредієнти, окрім ячменю, хмелю та води.

Рим Копирайт изображения Amanda Ruggeri
Image caption Крізь середньовічні стіни Єврейського кварталу проступають архітектурні подробиці Рима доби імперії

Фотограф і письменниця Аманда Руджері прожила у Вічному місті 4 роки. Вона досліджувала Рим за допомогою своєї фотокамери і розшукувала таємниці міста, невідомі звичайним туристам.

Копенгаген Копирайт изображения Getty Images
Image caption Копенгаген постійно очолює рейтинги найщасливіших, найбільш зручних для життя і найкраще спланованих міст світу

У деяких ключових галузях данська столиця досягла таких значних успіхів, що мешканцям інших міст є чого повчитись у неї.

Барселона Копирайт изображения Casa Vicens/Barcelona 2016/Pol Viladoms
Image caption "Будинок, з якого все почалося" - так називають перше велике творіння Антоніо Гауді, Будинок Вісенс, який нещодавно відкрився для широкої публіки

Мільйони туристів щороку приїжджають до Барселони, щоби насолодитися архітектурними творіннями в стилі ар-нуво. Оглядач BBC Travel пропонує зазирнути всередину найменш відомого шедевру Гауді.

Лісабон Копирайт изображения METROPOLITANO DE LISBOA
Image caption Азулежу на стінах метрополітену в Лісабоні

На початку XX століття славетна португальська плитка з витонченим орнаментом - азулежу - втратила свою популярність. Але взірці цього вишуканого мистецтва знову захоплюють уяву митців і мандрівників.

Венеція Копирайт изображения AFP
Image caption Події багатьох блокбастерів та популярних голлівудських франшиз розгортаються на фоні казкових краєвидів Венеції

Навряд чи існує інше місто в світі, мешканці якого так обожнюють кіно, як венеціанці. Оглядач BBC Travel пропонує прогулянку "кіномісцями" Венеції.

Санторіні Копирайт изображения AMANDA RUGGERI
Image caption На тлі класичних синьо-білих грецьких краєвидів Санторіні вирізняється надзвичайно барвистою палітрою

Острів відомий всьому світу завдяки кальдері - кратеру згаслого вулкана, облямованому 300-метровими скелями. А втім, і весь острів виглядає не менш сюрреалістично, ніж його старий вулкан. Шари вулканічної породи надають скелям усіх відтінків веселки.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему