Марокканське місто всіх відтінків лазурі

Коли мешканки маленького марокканського містечка втомились від його одноманітності, вони вчинили як справжні жінки - перефарбували його. Так Шавен перетворився на одну з найпривабливіших туристичних пам'яток країни.

Шавен Копирайт изображения Tiago Fernandez/Alamy

Шукайте жінку

Середньовічне містечко Шавен, що причаїлося на схилах північних марокканських гір Ер-Риф, колись зовсім не цікавило туристів, які нудьгуючим поглядом проводжали його понурий краєвид з вікна свого авта.

Аж раптом мешканкам міста спала на думку блискуча ідея, як зробити Шавен у прямому сенсі помітним на мапі світу.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Переродження міста

Вони перефарбували стіни міста в усі відтінки лазурі і перетворили колись невідомий полустанок на караванному шляху між Фесом і Танжером в одну з найцікавіших й популярних туристичних пам'яток Марокко.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Нова традиція

"Блакитним Шавен став лише 20 років тому", - розповідає гід Абдеслам Мауден, який пам'ятає часи, коли місто було переважно білого кольору.

Лише один район міста - старий єврейський квартал - був ультрамаринового кольору. Тепер увесь старий центр міста перефарбовують тричі на рік.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Ніхто не знає, чому

Ніхто напевно не знає, чому ця маленька гірська фортеця занурилася в синій колір. Дехто каже, що він є духовним символом мусульман і євреїв, тоді як інші вважають, що це лише данина гірській весні, на тлі якої місто виглядало надто похмурим.

Є й таке пояснення - синій відлякує москітів.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Оновлення

Жінки Шавена не тільки започаткували цю традицію, але й наполегливо підтримують її. Удвох чи втрьох вони оновлюють колір стін, коли місто занурюється в сон.

Ніхто ніколи не бачить, як вони це роблять, і тільки свіжа фарба на стінах будинків наступного ранку нагадує про їхні таємничі вилазки.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Зроблено вручну

Якщо прогулятися вулицями Шавена, можна побачити, куди дістає рука маляра. Перший поверх будинків завжди ретельно пофарбований в синій, а вже трохи вище починає проступати первісний біла фарба або голий камінь.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Корисні поради

Як і кожна марокканська медіна, старе місто Шавена складається із заплутаної павутини провулків. Якщо ви бачите фарбу й на бруківці, це точно означає, що вулиця веде в глухий кут.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Гра відтінків

Протягом дня гра тіней і сонячного світла надає стінам міста різноманітних відтінків від глибокого ультрамарину до ніжно-волошкового.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Місто-сапфір

А у темних вузьких провулках стіни набувають насиченого кольору сапфіру або індиго.

Шавен Копирайт изображения David Perry

Незавершена справа

Як не дивно, в медині ще залишились острівки іншого кольору, наприклад, червона вохра старої цитаделі та білі стіни мечеті неподалік від неї.

"Втім, це - лише питання часу", - пояснює Абдеслам Мауден.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему