10 найкрасивіших велосипедів у світі

Велосипед Engeenius Cykno Копирайт изображения Engeenius

За даними Інституту політики Землі – американської організації із захисту навколишнього середовища, – виробництво велосипедів у світі в період з 1950 до 2007 року зросло в чотири рази. Тоді як виробництво автомобілів за той же період збільшилося всього вдвічі. Спричинена зростанням цін на паливо і транспортними заторами в містах, ця тенденція зберігається й сьогодні.

В останнє десятиріччя велосипеди переживають своєрідну добу відродження. Доступність легких матеріалів, удосконалення систем безпеки і підвищення зручності, а також моделі з електродвигуном роблять їх дедалі привабливішим засобом пересування.

До того ж велосипеди стають й дедалі красивішими. Маленькі виробники, майстерні, що виготовляють моделі за індивідуальними замовленнями, і незалежні дизайнери заново відкривають для нас скромний двоколісний транспортний засіб, наділяючи його найсучаснішими формами та технологіями.

BSG Wood.b Duomatic

Копирайт изображения BSG Bikes

Країна виготовлення: Франція

Лінія велосипедів Wood.b французького виробника BSG представлена моделями з металевими деталями і структурними компонентами з необробленої ясеневої фанери. Готовий виріб коштує так само дорого, як і виглядає, і більше схожий на витвір мистецтва, ніж на механізм.

Але нехай це не вводить вас в оману: рама BSG, як повідомляє виробник, надзвичайно міцна, а завдяки використанню фарбованих алюмінієвих компонентів вага велосипеда становить менше 16 кг. Цей красень – справжній дорожній монстр!

Ціна: 3190 євро

Pashley Parabike

Копирайт изображения Pashley Cycles

Країна виготовлення: Велика Британія

Компанія Pashley, яка існує з часів короля Георга V (діда нинішньої британської королеви), відома класичними, істинно англійськими моделями велосипедів – з сідлами Brooks на пружинах, дзвіночками і великими плетеними кошиками. Нова модель Parabike від Pashley також відсилає нас до британської історії, хоча і до менш витонченого її розділу.

Цей велосипед нагадує модель часів Другої світової війни під назвою Airborne. До окупованої Франції його ввозили британські десантники. Версія Pashley хоча й не призначена для парашутистів (складна рама оригінальної моделі пристібалася до тіла десантника), але вже також стала класикою. Вигнута багатотрубна рама викликає ностальгію і водночас демонструє інноваційні розробки.

Ціна: 545 фунтів

Vanmoof S Series

Копирайт изображения Vanmoof

Країна виготовлення: Нідерланди

Велосипеди амстердамського виробника Vanmoof з 2009 року дедалі частіше можна побачити в районах світових столиць, де мешкають представники творчих професій. Естетам подобається дизайн цього велосипеда, ніби зібраного з деталей дитячого конструктора, міцні матеріали і характерний "недбалий шик" голландського бренду.

Велосипед S Series, призначений для поїздок по місту, сконструйований на основі первісної моделі із збереженням її лаконічного стилю. Восьмишвидкісна втулка заднього колеса Shimano із вбудованим механізмом зміни передач полегшує їзду по горбистій місцевості, а дискові гальма функціонують так само ефективно, як й гальмові системи в складніших і дорожчих шосейних велосипедах.

Ціна: 1048 доларів (модель S3, колеса діаметром 28 дюймів)

Donky Bike

Копирайт изображения Donky

Країна виготовлення: Велика Британія

Велосипед Donky Bike – це не класична модель. Йому не властиві чуттєві лінії або розкішна обробка, він надає перевагу міцності, простоті дизайну і міській маневровості. Donky Bike був номінований на приз "Дизайн року" лондонським Музеєм дизайну. Джерелом натхнення для нього стали велосипеди BMX.

Його характерними рисами є міцні колеса діаметром 20 дюймів і низька рама, на якій паралельно землі закріплена сталева балка з двома багажниками – переднім і заднім. Це справжня вантажівка, але на відміну від традиційних вантажних велосипедів, довжина яких може складати більше 2,5 метрів, Donky – досить компактний і може вміститися в коридорі звичайної міської квартири.

Ціна: 499 фунтів

Viks Steel Urban Cycle

Копирайт изображения Viks

Країна виготовлення: Естонія

Враховуючи патологічну пристрасть любителів одношвидкісних велосипедів до мінімалізму, поява моделі без підсідельної рами була питанням часу. Велосипед Viks розробила дизайнерська майстерня Velonia, яка належить підприємцю Індреку Наруску.

Абстрактна конструкція Viks складається з двох сталевих труб, що з'єднуються під кермом у головну трубу, і нагадує макаронини. Колір велосипеда на фото називається "Помаранчевий Ламборгіні" (для фарбування застосовується технологія порошкового покриття).

Viks збирається в двох варіантах: з механізмом вільного ходу і без нього. Наруск, тим не менш, попереджає, що встановити кермове гальмо непросто через нестандартний діаметра керма (30 мм). Іншими словами, краще обійтися без гальма.

Ціна: Залежить від замовленої конфігурації.

GreenChamp Original

Копирайт изображения GreenChamp Bikes

Країна виготовлення: Сінгапур

Молоді, казав Бернард Шоу, не можуть оцінити переваг молодості. Діти ж навряд чи оцінять всю красу цього бамбукового біговела, створеного компанією GreenChamp на пожертви користувачів краудфандінгового сервісу Kickstarter. Для непосвячених: біговел – це беспедальний велосипед, за допомогою якого діти, як вважається, швидше вчаться кататися на цьому засобі пересування, ніж на класичному дитячому триколісному велосипеді.

Окрім безперечної екологічності, GreenChamp Original є вершиною дизайнесркьої фантазії. Бамбукові волокна просочені медом (так, саме медом), щоб уникнути тріщин, а рама забезпечена подвійними стінками для максимальної міцності. Ах, де ж моя молодість…

Ціна: 165 доларів

Cherubim HummingBird

Копирайт изображения Cherubim

Країна виготовлення: Японія

Компанія Cherubim, постачальник японських велогонщиків на Олімпіаді 1968 року в Мехіко, має й традиції і пошану. Над легендарним дизайном велосипедів Cherubim, що нагадують скульптури зі сталевих труб, тепер працює Сініті Кінно – син засновника компанії Хітосі Кінно.

HummingBird нагадує ретро-модель для велотреку, яка дозволяла робити сміливі маневри. На даній моделі відсутня підсідельна труба, а рама зухвало вивищується над заднім колесом. Сініті-сан, здається, не претендує на олімпійську славу, і його цілком тішить той факт, що його велосипеди вважаються найкрасивішими в світі.

Ціна: Невідома.

Faraday Porteur

Копирайт изображения Faraday Bikes

Країна виготовлення: США

Виробники електровелосипедів вдаються до різних хитрощів аби замаскувати непоказні батареї і двигуни, однак мало хто вміє ховати їх так само майстерно, як компанія Faraday. Компанія розташована в мецці велосипедної індустрії – місті Портленд штату Орегон. Модель Porteur виробляється з літій-іонними батареями, які знаходяться всередині рами і не псують чисті геометричні лінії цього велосипеда.

Натиснувши на кнопку, ви зможете проїхати до 24 кілометрів на електричній тязі, а світлочутливі діоди з заходом сонця починають блимати. Спереду дизайнери залишили місце для багажника, де можна розмістити продукти, книги та інші атрибути щасливого власника цього велосипеда.

Ціна: 3 500 доларів

Engeenius Cykno

Копирайт изображения Engeenius

Країна виготовлення: Італія

Хай вас не шокує ціна, яка перевищує вартість нової моделі Alfa Romeo – MiTo. Електровелосипед від Cykno далекий від раціональної логіки. Цей італійський красень має цільну раму, передні вилки і 26-дюймові колеса з радіальними спицями, зробленими з вуглепластика, завдяки чому вага конструкції не перевищує 26 кілограмів.

В обшитій шкірою центральній секції Cykno розташований 250- або 500-ватний електромотор, літій-полімерний акумулятор та вбудований зарядний пристрій з кабелем. Повністю зарядити велосипед від звичайної розетки можна за чотири години. Цього заряду вистачить, щоб в режимі за допомогою педалей проїхати майже 60 кілометрів. Чудовий день відпочинку у вічному місті.

Ціна: 22 000 доларів (приблизно)

World Bicycle Relief Buffalo

Копирайт изображения World Bicycle Relief

Країна виготовлення: Ангола / Кенія / Південна Африка / Замбія / Зімбабве

На перший погляд цей велосипед здається звичайнісіньким. Однак для мільйонів жителів африканського континенту, які покладаються лише на такий засіб пересування, щоби перевезти себе, свою родину і речі, Buffalo здається дуже гарним.

Його дизайн розробила американська благодійна організація World Bicycle Relief, а збирають модель спеціально навчені місцеві робітники на фабриках кількох африканських країн. Після цього велосипеди надходять в розпорядження недержавних організацій або продаються споживачам по всьому континенту.

Класичний силует цієї моделі, що нагадує британські туристичні велосипеди, випромінює справжню силу. Точно відповідаючи своїй назві Buffalo ("буйвіл"), велосипед з честю витримує суворі умови життя на африканському континенті: великі вантажі, відсутність доріг і можливості ремонту (велосипеди укомплектовані базовим набором інструментів і насосом).

Ціна: 150 доларів (приблизно)

Вдаримо велопробігом

Копирайт изображения Jessica Findley

Країна походження: США

"Еоловий пробіг" (Aeolian Ride) у 2004 році вперше організувала нью-йоркська художниця Джесіка Фіндлі у відповідь на трагічні події, що відбулися на Мангеттені трьома роками раніше. Кожен велосипед, який бере участь в цьому пробігу, стає прекрасним, яким би пошарпаним він не був.

Учасники заходу одягають накидки, створені Фіндлі, які надуваються від поривів вітру, і світяться зсередини в темряві. Вночі вершники Еола (Еол – грецький бог вітрів) створюють примарне враження, хоча й виглядають трохи карикатурно.

Після першого пробігу захід підхопили такі мегаполіси, як Ріо-де-Жанейро, Мілан, Гонконг і Лос-Анджелес, а також міста поменше: Галіфакс у канадській провінції Нова Шотландія та німецький Бремен.

Участь безкоштовна.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Autos.

Новини на цю ж тему