Чому гравці в онлайн покер вживають марихуану, та інші професійні таємниці

Гра в покер Копирайт изображения Getty

Журналісти BBC Capital спробували дізнатись, чи насправді менеджери інвестиційних банків зберігають конфіденційність угод? Що відчуває людина, яка працює з душевнохворими злочинцями, та інші інсайдерські таємниці деяких професій.

Ми звернулися до сайту питань та відповідей Quora.com і спитали в працівників різних галузей: "Що в їхній щоденній праці може здивувати всіх інших, не знайомих з цією професією

Що там за погода сьогодні?

Глибокі шахти не лише темні і просторі, в них може утворитись свій мікроклімат, розповідає фінський шахтар Мікко Тікканен, який колись працював в одній із найглибших європейських шахт.

"На певній висоті в деяких шахтах утворюється густий туман або хмари, – пише Тікканен. – Але ж у шахті немає зміни зими і літа. Гірська порода завжди тепла, близько +25, навіть коли на вулиці -30".

У деяких шахтах приховане справжнє місто. "На глибині півтора кілометра все добре освітлено, стіни побілені (як у вашому підземному гаражі), є офіси, ремонтні майстерні, магазини, ресторани і сауни, навіть вежа для стільникового зв'язку. Шахтарі працюють на величезних машинах, які мають звукоізольовані кабіни з кондиціонерами і навіть MP3-плеєрами. Цими машинами можна керувати віддалено, а деякі з них взагалі не потребують оператора і працюють автоматизовано".

Суцільний гламур?

Для тих, хто в банківській галузі не працює, професія "інвестиційний банкір" викликає асоціації з розкішшю, статусом, вишуканими ресторанами і закулісними угодами про злиття багатомільярдних капіталів.

Реальність значно менш гламурна, пише колишній менеджер інвестиційного банку Гаррі Вонг. "Робота банкіра має мало спільного із самими інвестиціями, – пише Вонг. – Насправді ви просто продавець".

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Але більшу частину свого часу ви створюєте презентації в PowerPoint

Ви часто працюєте понаднормово, а життя молодших менеджерів взагалі не солодке.. "Більшу частину свого часу ви створюєте презентації в PowerPoint", – розповідає Вонг.

Але мабуть найбільше здивує той факт, що про конфіденційність тут навіть і не йдеться. "Конфіденційну та приватну інформацію не тримають у таємниці. Людям важко втриматись, щоб не розбовкати, з чим вони працюють".

"Покерне обличчя"

Деякі онлайн-гравці зізнаються, що вживають марихуану або інші наркотики під час гри, пише Джошуа Гольдштейн, колишній професійний гравець у покер. "Кажуть, що це допомагає їм розслабитись, особливо коли вони грають на кількох столах водночас".

Інший дивний факт: навіть якщо гравець виграє турнір з великим грошовим призом, це ще не означає, що він або вона стали багатіями.

"Більшість гравців на турнірах мають "спонсорів", – пояснює Гольдштейн. Тобто хтось заплатив за них вступний внесок або виділив грошові для гри в обмін на частку від виграшу. "Якщо ви виграли на турнірі 1 мільйон доларів, але ваш спонсор вклав 500 тисяч, то перш ніж розділити прибуток, ви повертаєте спонсору його гроші. Отже, більшість гравців ніколи не отримають 100% виграшу".

Від цього ніхто не застрахований

У в'язницях для психічнохворих злочинців звичайно все не так, як показують у телесеріалах, пише Б'янка Дизель, колишня медсестра судового підрозділу державної психіатричної лікарні.

Там пані Дизель довелось працювати із "убивцями, ґвалтівниками, паліями та педофілами". Перед психічними відхиленнями всі рівні, пише жінка. "У нас були лікарі, юристи, електротехніки та багато інших. Ніхто не застрахований від цього".

А який наркотик, з її досвіду медпрацівника, викликає найбільшу залежність? "Мої пацієнти позбавлялися залежності від будь-яких наркотиків. Але найскладнішим для них був нікотин. Куріння".

Камера! Мотор!

Чи справді під час зйомок фільму кричать "світло, камера, мотор"? Алладін Стейман-Кемерон, який вивчає кіновиробництво, каже, що більше так ніхто не говорить.

"Ні, це пережиток часів, коли плівка була значно менш чутлива і було дорого і небезпечно залишати увімкненим студійне світло протягом тривалого часу", – пояснює Стейман-Кемерон.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Пережиток часу

"До того ж зверніть увагу, що в цій фразі нічого не говориться про звук. Але насправді зазвичай кажуть щось на кшталт: "Будь ласка, тихіше! Готові? Вмикаємо звук!"

Ви любите яблука?

"Я живу і працюю на фруктовій плантації, – пише Сун Чой. – І знаєте що? Яблука, які ви купуєте навесні і влітку, були вирощені минулої осені. Потім їх зберігають у холодному приміщенні без кисню… Такі яблука ви й їсте, якщо звичайно не купуєте їх у Південній Америці".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.