Ким працювати закоренілому інтроверту?

Чоловік працює на природі Копирайт изображения Thinkstock

Оглядач BBC Capital ділиться порадами, як вижити і домогтися успіху в світі екстравертів.

Світанок ще не настав, а Джош Мангаймер вже сидить за столом свого кабінету, занурившись у думки. Він обмірковує фразу, яка змусить людей миттєво відкрити лист, щойно він з'явиться у скринці їхньої електронної пошти.

Працюючи в своєму сільському будинку у віддаленому районі штату Вермонт, Мангаймер складає електронні листи, які він сам чесно називає "рекламним сміттям". Він – один із найкращих спеціалістів у світі. Наберіть у Google "копірайтер адресної розсилки електронних листів", і його ім'я з'явиться першим у списку.

Це – ідеальна робота для інтроверта, каже він. Не зовсім каже, адже ми спілкуємося електронною поштою. Він ніколи не бачить своїх клієнтів. З набагато більшим задоволенням він прогуляється зі своїм собакою або нагодує коней.

"Я люблю людей, – пояснює він. – Але я геть не здатний працювати у корпораціях з офісною політикою. Я відчуваю себе розгубленим і безпорадним, як оленя".

Його проблеми добре зрозумілі інтровертам, які, вочевидь, складають половину населення нашої планети. Ці люди не сором'язливі, просто вони краще почуваються в середовищі, в якому менше зовнішніх стимулів і більше спокою, сприятливого для думок.

Утім, це зовсім не означає, що інтроверти не досягають великих успіхів у кар'єрі. Консультанти з питань професії зазначають, що головне – це знайти роботу, яка відповідатиме вашому типу особистості.

Копирайт изображения Josh Manheimer
Image caption Джош Мангаймер радше погодує коней, ніж зустрінеться з клієнтами

Більшість із нас мають принаймні деякі риси інтроверта. Ми почуваємося ніяково в деяких соціальних ситуаціях або воліємо обміркувати якесь питання без надокучливого втручання інших. Ми не хочемо ділитися особистими почуттями з кожним зустрічним та іноді дуже потребуємо побути на самоті.

Інтроверти, приміром, потребують менше похвали від інших, вони уважніші до деталей і більш сумлінні в прийнятті рішень. А це, безперечно, цінні риси в будь-якій професійній галузі.

Суть справи

Декому щастить випадково натрапити на ідеальну професію для свого складу особистості. Майкл Мотилинські працював юристом у Каліфорнії і ненавидів свою роботу. "Це були постійні наради, зустрічі і спілкування з клієнтами".

Пан Мотилинські несподівано змінив професію, коли рідний брат запросив його провести церемонію одруження на своєму весіллі. Він погодився на це не надто обтяжливе завдання і навіть прослухав онлайн курс, як вести шлюбну церемонію.

Пізніше він переїхав до Американських Віргінських островів, де займався юридичною практикою. "Кілька разів мене питали, чи не маю я знайомого священика, – розповідає чоловік. – І я відповідав, що в мене диплом з ведення шлюбних церемоній. І якось воно пішло так, що я почав отримувати дзвінки від організаторів весіль, круїзних суден і готелів".

І хоча під час шлюбної церемонії, Майклу доводиться виступати перед натовпом гостей, він каже, що це ідеальне заняття для інтроверта. Зараз він проводить понад 250 весіль щороку.

Копирайт изображения Mary Latham Photography
Image caption Майкл Мотилинські переїхав до Американських Віргінських островів, де займався юридичною практикою. Зараз він проводить понад 250 шлюбних церемоній щороку

"У день весілля люди зазвичай дуже переймаються тим, щоб усе пройшло як треба, і вони надто зайняті, щоб помічати мене, – пояснює він. – Я просто стою біля вівтаря або у весільному шатрі, а коли починається церемонія, читаю свої слова. Коли все закінчується, я непомітно вислизаю і втікаю через задні двері".

Звичайно, життя складається не лише з роботи, як розповідає пан Мотилиньскі зі своєї вілли на узбережжі. Він одружився з "дівчиною з острову", у них двоє дітей і незабаром з'явиться третя.

Альтер его

Іноді інтроверти здатні на геть несподівані повороти в кар'єрі. На початку свого професійного життя Ден Найнан працював інженером у Кремнієвій долині. Зараз він заробляє собі на життя тим, що виступає як стендап-комік перед багатотисячною публікою.

На своїй попередній посаді Дену Найнану доводилося час від часу демонструвати продукцію Intel на конференціях. Він любив міжнародні відрядження, але публічні виступи були для нього суцільним страхіттям.

Щоби подолати свій страх перед сценою, він удався до досить рішучих кроків. Записався на невеликий курс, який проводила відома американська комедійна акторка і ораторка, а також авторка "Біблії коміка" Джуді Картер. Курс завершувався виступом у справжньому комедійному клубі.

"Я виступив дуже непогано, – згадує пан Найнан. – А коли я показав запис своїм колегам, мене запросили на конференцію до Лас-Вегаса, де я мав розсмішити 250 людей".

Копирайт изображения Dan Nainan
Image caption Третій виступ Дена Найнана відбувся на бізнес-конференції з маркетингу, яку проводила його компанія і на якій були присутні 2 500 гостей

Потім Ден Найнан виступив на бізнес-конференції з маркетингу, яку проводила його компанія і на якій були присутні 2 500 гостей. "Я зображував генерального директора компанії Intel Енді Гоува. Була восьма ранку в понеділок, і всі були тверезі. Але їм сподобалося. Це був мій третій виступ".

Зараз Ден мешкає у Нью-Йорку і дуже непогано заробляє як комік. Він каже, що відколи змінив професію інженера на комедійного актора, - отримав дві особистості. "Я – як Кларк Кент і Супермен".

"Коли я спілкуюся з людьми після виступу, мені здається, я їх трохи розчаровую. Вони очікують від мене іскрометних жартів щосекунди, але в реальному житті я набагато тихіший і сором'язливий. Це напевно дивує людей".

Ден Найнан – не єдиний приклад. Уроки акторської майстерності або публічних виступів зазвичай радять тим, хто страждає від соціальної тривожності та сором'язливості на роботі. Такі проблеми, однак, не слід плутати з інтроверсією, пояснює Грегорі Понтреллі, генеральний директор компанії Lausanne Business Solutions, яка надає консультації з питань управління талантами.

"Людина може бути екстравертом, але страждати від сором'язливості або соціальної тривожності", – пояснює він.

Грегорі Понтреллі також не вірить в існування ідеальних професій для інтровертів. Навіть заняття, які зазвичай вважають придатними для екстравертів, як, приміром, продажі, потребують цілу низку навичок.

"Компанії, які тестують потенційних кандидатів на психологічний склад особистості і відсіюють невідповідних посаді, роблять велику помилку. У компаніях повинні працювати співробітники з різними типами особистості, оскільки це забезпечує різний підхід до прийняття рішень".

Інь і ян

Така різноманітність особистостей притаманна деяким із найуспішніших компаній світу. Відомий інтроверт, співзасновник Apple Стів Возняк ефективно співпрацював з екстравертом Стівом Джобсом. Так само як і тишко Білл Гейтс обрав собі в компаньйони Пола Аллена, а потім і ще більш темпераментну особистість – Стіва Балмера. А на Facebook чудово співпрацюють Марк Цукерберг і Шеріл Сендберг.

Копирайт изображения Getty
Image caption Білл Гейтс і Стів Балмер в 1998 році

Такої стратегії дотримується і співзасновниця каліфорнійської компанії нерухомості Дейдра Вуллард, бізнес-партнер якої є повною її протилежністю. "Я завжди насолоджуюсь компанією екстравертів, хоча я впевнена, що не всі інтроверти такі. Темпераментні особистості є для мене своєрідним соціальним захистом. І хоча іноді вони виснажують мене, я люблю ходити на вечірки та різні заходи з такими людьми".

Співпраця робітників з різними темпераментами – корисна для компанії. "Мій партнер займається розвитком бізнесу. Він із задоволення відвідує конференції і відповідає на дзвінки. А я беру на себе протоколи засідань та стратегічне планування".

Для Дена Найнана особисті стосунки виявилися більш складними, ніж публічні виступи. "Мені легше стояти на сцені перед кількома тисячами, ніж поговорити з жінкою", – зізнається актор.

Деяким інтровертам згодом вдається скористатися своїми професійними навичками й в особистих стосунках. Джош Мангаймер познайомився зі своєю дружиною Рене онлайн. Вона – модель з Перу, яка не розмовляла англійською, він не знав іспанської.

Але сила його письменницького дару була такою, що через вісім днів листування за допомогою онлайн-перекладача він зміг переконати її переїхати з сонячної Ліми на його віддалену ферму на півночі США.

"Вона й гадки не мала, де знаходиться Вермонт, і що їй буде потрібне зимове пальто, – каже пан Мангаймер. – Ми одружилися за п'ять місяців під таємним водоспадом".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Новини на цю ж тему