Елітне товариство, яке здійснить будь-яке ваше бажання

"Золоті ключі" Копирайт изображения Getty

Міжнародна організація консьєржів "Золоті ключі" виконує найоригінальніші прохання своїх клієнтів і гарантує сервіс п'ятизіркового рівня.

Якщо ви колись зупинялись у готелі певного типу, ви, напевно, їх бачили.

Вони носять елегантні костюми, на лацканах яких – два схрещених золотих ключі. Щоби виконати ваше бажання, вони готові перевернути світ.

Ці люди дійсно можуть відкрити будь-які двері, вони знають всі ходи і виходи у своєму місті і кожної миті готові здійснити прохання клієнта. Скористатися послугами цих суперагентів можна лише в одному із сотень чотирьох- та п'ятизіркових готелів по всьому світу, який є членом мережі елітних консьєржів Les Clefs d'Or "Золоті ключі".

Співробітник цієї організації допоможе вибрати цінний подарунок або замовить квиток на будь-яку "гарячу" подію в місті. Якщо щось взагалі можливо зробити, "золоті ключі" це зроблять.

Вони мають величезну мережу контактів у своєму місті, а також з іншими членами товариства. Завдяки цьому вони успішно виконують завдання з логістикою будь-якої складності.

Хоча останнім часом з ними почали конкурувати додатки для смартфонів та роботи, які так само можуть викликати таксі або замовити квитки, щороку десятки фахівців мріють стати членами ексклюзивного товариства.

Копирайт изображения Denise Hurby
Image caption Фам Цун Тхінь, який працює в готелі Sofitel Metropole в Ханої, стикався з досить незвичайними проханнями гостей

В галузі послуг людський фактор поки що залишається важливим.

Насамперед, коли справа стосується VIP-персон, які, зазвичай, не соромляться звертатися із досить екстравагантними проханнями. Відповіді "ні" не може бути, принаймні в тих випадках, коли мова йде про дуже важливих гостей.

Тільки, якщо запит порушує місцеве законодавство або його виконання є геть неможливим, елітний консьєрж запропонує альтернативу.

Зазвичай, "золоті ключі" отримують стандартні завдання, але час від часу трапляються доволі ніякові прохання, ділиться Фам Цун Тхінь, головний консьєрж готелю Sofitel Metropole в Ханої і голова в'єтнамської асоціації "Золотих ключів".

"О дев'ятій вечора до мене зайшов клієнт, який виглядав дуже збентеженим і зніяковілим. Він сказав, що йому потрібно купити презервативи, але всі магазини вже зачинені", – розповідає пан Тхінь.

Він чудово знав район готелю і відразу знайшов аптеку, яка ще працювала. "Гість дуже зрадів", – посміхається консьєрж.

Перш ніж подати заяву на тимчасове членство у відділення "Золотих ключів" в своїй країні, консьєрж має щонайменш три роки відпрацювати за стійкою реєстрації готелю, а також надати низку рекомендаційних листів.

Копирайт изображения Alamy
Image caption Лояльність до клубу і професіоналізм – завжди на першому плані

Після цього кандидат проходить довгу співбесіду і складає письмовий іспит, в якому ретельно перевіряють його знання, професіоналізм і мережу контактів.

Кожен член товариства може звернутися до будь-кого зі своїх колег, якщо йому потрібна допомога у виконанні прохання гостя. Співпраця можлива навіть між співробітниками готелів, які конкурують, оскільки лояльність до клубу і професіоналізм – завжди на першому плані.

Соус для барбекю і нелегали

Товариство "Золотих ключів" надихнуло режисера Веса Андерсона на створення фільму "Готель "Ґранд Будапешт". Головний герой стрічки – консьєрж "Золотих ключів" (Білл Мюррей) за допомогою інших членів товариства допомагає гостю потайки втекти з готелю.

Звичайно, нелегальний вивіз гостей із готелю не входить в обов'язки реальних консьєржів, якщо ж звісно справа не стосується знаменитостей, які подорожують інкогніто.

Але широка мережа контактів з людьми, які мають багаторічний досвід роботи в своєму місті, виявляється надзвичайно корисною, зазначає Бурак Іпекі, який працював у п'ятизіркових готелях всього світу, а зараз – у South Place Hotel в Лондоні.

"Якщо вам, як мені, довелося працювати в столицях світу, як-от Нью-Йорк, Лондон або Париж, ви зазвичай матимете справу з тими самими клієнтами", – додає він.

Копирайт изображения Thinkstock

Коли пан Іпекі працював у Нью-Йорку, один його гість попросив дуже специфічний соус для барбекю, який виробляється невеликими партіями тільки в Луїзіані.

Клієнт вимагав, щоби соус доставили в його будинок на Карибах, де наступного дня він панував влаштувати вечірку. Іпекі впорався із завданням за допомогою своїх колег із мережі.

"Таких історій безліч. Ми знаємо наших клієнтів з найкращого і найгіршого боку", – додає пан Іпекі.

Багато членів елітного товариства підписують зі своїми роботодавцями угоду про нерозголошення, оскільки політики і знаменитості є частими гостями п'ятизіркових готелів.

На виконання примхливих бажань своїх клієнтів деякі готелі виділяють консьєржам до кількох тисяч доларів щоденно. А самим VIP-гостям ці послуги надаються безкоштовно.

Доба штучного інтелекту

Деякі незвичайні прохання, як-от придбати щось вночі або доставити соус з іншого регіону за один день, безперечно, може виконати тільки людина. Але це не означає, що нові технології не можуть конкурувати з консьєржами-людьми.

Комп'ютерні додатки призвели до серйозних змін у щоденній роботі навіть елітних консьєржів.

Так, за стійкою реєстрації в японському готелі Henn-na знедавна працюють роботи, один з яких має вигляд динозавра, а решта – молодих японок. Роботи говорять кількома мовами і запрограмовані на зоровий контакт з клієнтами та ввічливі посмішки.

Президент компанії LW Hospitality Advisors Даніель Лессер, який працює в готельній галузі вже понад 30 років, вважає, що штучний інтелект зробить готелі більш рентабельними.

Копирайт изображения Getty
Image caption Чи зможуть роботи згодом взяти на себе щоденні обов'язки консьєржа?

Звичайно, зараз роботи коштують багато, але незабаром, з появою масового виробництва, вони стануть більш доступними. Навіть з урахуванням коштів на ремонт та обслуговування їхня вартість набагато нижча, ніж щорічна заробітна платня або відпустки та лікарняні.

Сьогодні зміни в щоденну роботу консьєржів поки що прийшли лише з додатками на кшталт Uber або Yelp.

Вільям Чень працює в готелі Portman Ritz Carlton в одному з найбільших у світі фінансових центрів – Шанхаї. Більшість його клієнтів – це інвестори.

Отже, коли деякі стандартні обов'язки консьєржа почали виконувати комп'ютерні додатки, у Ченя з'явився час розширити свої знання в економіці. Він розібрався, як працює ринок нерухомості та фондова біржа, і тепер щодня читає місцеві бізнес-новини, щоб допомагати своїм клієнтам зробити вигідні вклади.

Звичайно, він не пропонує фінансових консультацій, але може підказати своїм підопічним, де знайти потрібну інформацію та кваліфікованих експертів, а також які специфічні місцеві норми їм варто знати. Він навіть може організувати зустріч із фахівцем або бізнесменом.

"Безумовно, кількість звернень до нас потроху зменшується, але це означає, що тепер ми можемо приділити більше уваги тим гостям, які потребують нашої допомоги", – пояснює Вільям Чень.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Новини на цю ж тему