Вісім незвичайних британських фестивалів

Гластонбері та інші британські музичні фестивалі – мрія будь-якого меломана. Але фестивальна культура острів'ян настільки різноманітна, що деякі події залишаються невідомими широкому колу шанувальників. Ось вісім культурних подій Британії, які не варто пропустити влітку.

Усі в сад

Копирайт изображения Alamy
Image caption Фестиваль Green Man

В основі цього фестивалю – традиційні народні свята танців і музики в Ірландії та Шотландії, які мають загальну назву Кейлі (від шотландського ceilidh "свято").

Фестиваль Green Man "Зелена людина" – це спроба поринути у світ природи, відкрити її таємниці та насолодитися чудовим світом навколо нас.

Музичні концерти, майданчики для наукових експериментів, нічні багаття, їжа та напої – це свято вже дванадцятий рік приваблює "вільнодумних і допитливих".

"Зелена людина" проводиться у національному парку Брекон Біконс на мальовничих гірських рівнинах південного Уельсу. Цього року фестиваль проходитиме 20-23 серпня.

Життя чудове

Копирайт изображения Good Life Experience
Image caption Фестиваль Good Life Experience

Ще один привід відмовитися від здобутків цивілізації хоча би на день чи два – це фестиваль The Good Life Experience ("Досвід чудового життя"). Організатори пропонують відвідувачам "повернення до простих задоволень".

Тут можна позмагатися в метанні сокири, дивитися на зірки та співати разом, готувати їжу на багатті та вчитися іншим корисним навичкам виживання в дикій природі. Серед багатьох розваг фестивалю – старовинний середньовічний ярмарок.

"Досвід чудового життя" проходить вже другий рік на фермі в північному Уельсі з 18 до 20 вересня. Одним зі співзасновників події є музикант і ведучий BBC Радіо Серіс Метьюз.

Свято фантазії

Копирайт изображения Alamy
Image caption Festival No 6

"Фестиваль, не схожий на жоден інший, у місці, не схожому на жодне інше" – це гасло "Фестивалю Номер 6" ( Festival No 6), який проходить у Портмеріоні – дивному містечку на вельському узбережжі в оточені моря, гір і лісу.

Лайн-ап цього року включає виступи Грейс Джонс, гуртів Belle & Sebastian та Young Fathers. Серед інших розваг фесту – танцювання свінгу, походи з факелами та "філософські тури" з гідом.

Гра в бісер

Копирайт изображения Curious Arts Festival
Image caption Фестиваль Curious Arts Festival

У програмі Curious Arts Festival ("Фестиваль дивних мистецтв") – гра в крикет, перегони равликів, малюнок з натури, майстер-класи дихання та інші незвичайні мистецтва.

Для книжкових хробаків заплановані літературні зустрічі. Серед почесних гостей – британська журналістка Лінн Барбер, за автобіографією якої зняли фільм "Освіта", письменник і сценарист Девід Ніколс, чий роман "Ми" 2014 року був номінований на Букеровську премію, та драматург Поллі Стенхем ("Це обличчя"). Діти зможуть взяти участь у чаюванні з героями "Аліси в країні чудес".

Це свято справжніх шанувальників британської культури та літератури щорічно проходить у Пейлвел Парку, який є частиною заказника Нью-Форест на півдні Англії.

Культурна вечірка

Копирайт изображения Getty
Image caption Cornbury Music Festival

Cornbury Music Festival ("Музичний фестиваль Корнбері"), який проходить у мальовничому селищі Грейт Тью у графстві Оксфордшир, здобув собі славу "найбільш цивілізованого фестивалю Англії".

Тут і справді можна "культурно" відпочити – насолодитися живою музикою та англійськими фольклорними танцями, відвідати ярмарок і славетний Disco Shed ("дискотека в сараї" стала обов'язковою подією багатьох фестивалів і навіть започаткувала рух "шедонізм").

Вечірка для снобів

Копирайт изображения Michael Bowles Port Eliot Festival
Image caption Port Eliot Festival

В одному зі старовинних маєтків Корнуолу щорічно відбувається вечірка для шанувальників вишуканого відпочинку – Port Eliot Festival. Очолює свято сама господарка замку – Графиня Сент Джерманс.

Гостям фестивалю пропонують покази мод, літературні бесіди, кемпінг з високим рівнем комфорту (глемпінг), купання на природі та багато шампанського. Фестиваль проходить щорічно на початку серпня.

Свінгуючі шістдесяті

Копирайт изображения Getty
Image caption Фестиваль Goodwood

Чоловіки з вусами у твідових костюмах та дівчатка у мінісукнях щорічно збираються на ностальгічне свято шістдесятих – фестиваль Goodwood.

Головною подією заходу є автопробіг, який проходить по класичному маршруту Гудвуда - надзвичайно популярному в 40-60-х роках минулого століття.

Дикі штучки

Копирайт изображения alamy
Image caption Wilderness Festival

Чарівні пейзажі Оксфордширу, жива музика (Бьорк серед хедлайнерів цього року), неймовірно смачна вулична їжа і фуршет – ось чому "Фестиваль на природі" ( Wilderness Festival) є одним із головних трендів британського літа. А серед ведучих фестивалю можна побачити таких зірок, як модель Кара Делевінь.

Фестиваль цього року проходить 6-9 серпня.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

Новини на цю ж тему