Найкрасивіші бібліотеки світу очима фотографа Франка Бобо

Бібліотека Копирайт изображения Getty

В об'єктиві французького фотографа Франка Бобо бібліотеки перетворються на дивовижні храми знань.

Національна бібліотека Франції, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

У короткому оповіданні 1941 року аргентинський письменник – і бібліотекар – Хорхе Луїс Борхес описав Вавилонську бібліотеку, яка містила всі будь-коли написані в світі книжки.

Роботи фотографа Франка Бобо справляють схоже враження запаморочливої неосяжності. Ряди бібліотечних полиць на його світлинах, здається, йдуть у нескінченність. У своєму проекті "Будинок книжок" французький фотограф зображує відомі бібліотеки світу в такому ракурсі, що вони перетворюються на справжні храми знань.

Бібліотека Св. Женев'єви, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

Фотографа вже давно приваблюють громадські місця. Його інші проекти було присвячено міським басейнам, театрам і вокзалам. "Мені подобається фотографувати місця, де люди вчаться, працюють, грають і проводять час. Мене цікавлять як оригінальні будівлі, так і цілком звичайні", – додає фотограф.

"Мої проекти включають фотографії бруклінських перукарень та кінотеатрів Каліфорнії. Мені подобається фотографувати різні об'єкти і простори за допомогою однієї і тої ж композиції, техніки та палітри кольорів".

Бібліотека Валлічеллі, Рим

Копирайт изображения Franck Bohbot

Він почав фотографувати бібліотеки в 2012 році. "Я вважаю, що архітектура цих будинків знань є дуже потужною, – каже він. – Я – фотограф-колорист. Це означає, що я знаходжу потрібне місце з "правильним" світлом, обмірковую композицію і колір та створюю фотографію в своєму оригінальному стилі".

Національна бібліотека Франсуа Міттерана, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

Франк Бобо зазвичай фотографує бібліотеки, коли вони зачинені. "Порожні громадські приміщення створюють атмосферу поза часом і дозволяють глядачам самим уявити, що там відбувалось, – пояснює фотограф. – Мені подобається тиша цих місць".

Міська бібліотека Парижа

Копирайт изображения Franck Bohbot

Хоча його фотографіям притаманна дещо тривожна атмосфера, схожа на зображення занедбаних будівель, Бобо вважає такий підхід надзвичайно цікавим.

"Мене захоплюють руїни, вони завжди порушують питання історії і пам'яті, – каже він. – Але мені не подобається, коли фотографування міських руїн стає трендом. Мене також цікавить жива архітектура, будівлі, які виконують свою функцію. Тоді світлини таких просторів без людей створюють меланхолійний і загадковий настрій".

Бібліотека Анжеліка, Рим

Копирайт изображения Franck Bohbot

Франк Бобо пояснює, що в своїх роботах він спирається на "особливості композиції фотографії індустріальних краєвидів, піонерами якої були Бернд і Гілла Бехер", а також на "американську школу фотографів і художників, як-от Едвард Гоппер, Стівен Шор і Фітц Г'ю Лейн з точки зору кольору і ностальгійного настрою".

"Я думаю, що на мене більше впливає кінематограф і живопис, ніж фотографія", – додає він.

Бібліотека Сенату, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

Хоча Франк Бобо фотографує будівлі, він не прагне до надто реалістичного зображення об'єктів. "Фотографія архітектури помітно змінилася в останні кілька років, – пояснює митець. – Звичайно, моя камера фіксує реальний об'єкт, але я можу створити будь-яку атмосферу на межі документальної, реальної і вигаданої. Я не використовую HDR або нові цифрові технології. Різкість важлива, але це не головне".

Бібліотека Сорбонни, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

Бобо стверджує, що улюбленої світлини в нього немає, але "Бібліотека Сорбонни викликає в нього дуже теплі почуття". Ця фотографія більше за інші відображає особливості його кольорової палітри.

"Я надаю перевагу жовтому і бірюзовому, мені подобаються теплі кольори інтер'єрів. Я обожнює створювати свої власні кольори за допомогою природного світла і фона, який я бачу перед собою".

Бібліотека Мазаріні, Париж

Копирайт изображения Franck Bohbot

Фотограф розповідає, що це фото було одним з найскладніших. "Я хотів точно відтворити дерево, колір і текстуру, які я бачив перед собою, але це було складно, оскільки місце було дуже темним. Я хотів би віддати пошану архітектору і його творінню, а для цього потрібно бути дуже уважним".

Бостонська публічна бібліотека

Копирайт изображения Franck Bohbot

Поки що в об'єктив Франка Бобо потрапляли бібліотеки лише Парижа і Рима, але він також хотів би зняти будівлі й в інших частинах світу.

"Наступною буде Бібліотека військово-морських сил в американському місті Провіденс, Бібліотека Бапста в Бостоні, а також Бібліотека Конгресу у Вашингтоні. Бібліотеки Європи і Великої Британії – також у моєму списку", – зазначає фотограф.

"Я не поспішаю, я не кидаюсь фотографувати будівлю, щойно отримав дозвіл, я маю все добре організувати перед зйомкою. Отже, цей проект може зайняти кілька років".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Culture.

Новини на цю ж тему