9 несподіваних фактів про авіаперельоти

Копирайт изображения Thinkstock

Літаки стали доступним та звичайним транспортним засобом. Але багато фактів про подорожі повітрям і досі дивують.

У будь-який момент кількість людей, які одночасно перебувають у повітрі по всьому світу, майже досягла мільйона. А тих, хто планує подорож літаком найближчим часом, ще більше.

BBC вважає, що подорожувати треба розумно, повністю усвідомлюючи, що трапиться навколо вас.

Ось деякі дивовижні факти про авіаперельоти, які треба знати кожному мандрівнику.

1. Під час електронного сканування пасажирів у аеропортах робітники служби безпеки не можуть побачити ваше оголене тіло.

Копирайт изображения Getty
Image caption Сканування на пунктах контролю авіабезпеки в аеропортах раніше викликало обурення пасажирів

Хоча раніше це було не так. Масове обурення тим, що перегляди на пунктах контролю безпеки відкривають надто інтимні подробиці пасажирів, змусило керівництво аеропортів змінити обладнання.

2. Аеробус A380 може вмістити на борту 853 пасажири. Через велетенські розміри літака ангари аеропорту Хітроу в Лондоні довелося перебудувати.

3. Літаки за необхідністю можуть злітати майже вертикально завдяки запасній потужності двигуна. На комерційних рейсах такого ніколи не роблять. Але насправді це абсолютно неймовірне видовище.

4. Під час тестування крила літаків витримують згинання майже на 90 градусів. Тому невелика турбулентність не може завдати шкоди літаку.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Кількість сидячих місць в аеропортах навмисно обмежена, щоб змусити пасажирів відвідувати магазини та ресторани

5. Дизайн аеропортів розроблений таким чином, що він непомітно впливає на поведінку пасажирів, змушуючи їх робити деякі речі.

Наприклад, обмежена кількість сидячих місць біля виходів на посадку - не випадкова. Таким чином відвідувачів аеропорту спонукають більше заходити в магазини та ресторани.

6. Наші смакові рецептори трохи змінюються під час польоту. Авіакомпанії додають більше солі в їжу на борту, бо стиснене повітря погіршує сприйняття смаків.

7. Можливо, ви цього не уявляли, але у повітрі потреба нашого організму випускати гази помітно збільшується. Ось чому салони літаків оснащені великою кількістю вугільних фільтрів, які зупиняють поширення неприємних запахів.

Копирайт изображения Getty
Image caption Сприйняття смаків на висоті погіршується, тому їжу на борту літака більше солять

8. Найкращий спосіб полегшити джетлаг (погане самопочуття, пов'язане з різкою зміною часового поясу. – Ред.) – це заздалегідь почати підготовку до нової часової зони.

9. Хоча авіакатастрофи завжди отримують великий резонанс у пресі, за статистикою цей вид транспорту безпечніший, ніж будь-який інший.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

Новини на цю ж тему