Як часто чоловіки думають про секс?

Копирайт изображения Getty
Image caption Хіба можливо думати про секс 7 тисяч разів на добу?

Вважається, що чоловіки постійно думають про секс, а деяка статистика навіть називає точні цифри – кожні сім секунд. Замість того, щоб гадати, правда це чи ні, спробуємо замислитися, а як взагалі це можна виміряти?

Якщо статистика не бреше, то кожні сім секунд – це 514 разів на годину або близько 7 200 – на день, за виключенням сну. Це багато?

Як на мене, це дуже багато. У мене, мабуть, і взагалі стільки думок за весь день не буває про будь-що. Отже, виникає цікаве питання: як взагалі підрахувати думки протягом дня, про секс або щось інше?

Спроба виміряти кількість думок науковим шляхом у психологів називається вибірка переживань. Учасники експерименту мають записувати у щоденник свої думки, кожного разу в той момент, коли вони виникають.

Доктор Террі Фішер та її дослідницька група з Університету штату Огайо використовує для таких експериментів спеціальні ручні лічильники. Вчені видали такі лічильники 283 студентам, яких поділили на три групи і попросили натискати кнопку кожного разу, коли в них виникала думка про секс, про їжу або сон.

За допомогою цього методу вони виявили, що чоловіки в дослідженні в середньому згадували про секс близько 19 разів на день. Жінки, які брали участь у дослідженні, мали в середньому десять еротичних думок на день. Однак про їжу та сон чоловіки також думали частіше, що може означати, що вони взагалі схильні більше реагувати на фізіологічні імпульси. Або вони просто вважали кожне невизначене відчуття думкою. А можливо, і те й інше.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Якби вас попросили зафіксувати, скільки разів на день ви думаєте про секс, як ви вважаєте, якою була би ця цифра?

Цікаво, що дослідження виявило дуже значну різницю у кількості думок. Деякі випробувані згадували про секс один раз на день. А ось найвищий показник у одного з респондентів досяг 388 натискань лічильника, тобто він думав "про це" кожні дві хвилини.

Але об'єктивність цього дослідження доволі сумнівна. Справа в тому, що головною перешкодою в подібних експериментах є так звана " проблема білого ведмедя". Якщо ви бажаєте жорстоко пожартувати над кимось, скажіть йому підняти руки догори і опустити їх тільки тоді, коли людина перестане думати про білого ведмедя. Якщо ви наполегливо намагаєтесь не думати про щось, забути це стає майже неможливо.

Саме в таких умовах опинилися учасники експерименту доктора Фішера. Уявіть собі, як вони залишили кабінет доктора із лічильником в руках. Вони з усіх сил намагаються не думати про секс, але вони також мали не забути натиснути на кнопку, якщо такі думки раптом будуть. Впевнений, що бідолаха, який натиснув на лічильник 388 разів, просто став заручником експерименту, як і своїх імпульсів.

Завжди в моїх думках

Деякі дослідники пішли іншим шляхом. Доктор Вільгельм Гоффман та його колеги роздали дорослим учасникам експерименту смартфони, які сім разів на день раптово надсилали їм повідомлення. Добровольці мали негайно записати те, про що вони думали, саме в момент отримання повідомлення. У такий спосіб дослідники намагалися звільнити думки учасників від постійного згадування про експеримент.

Результати доктора Фішера і доктора Гоффмана важко порівняти. Найбільша щоденна кількість думок про секс в експерименті останнього - сім. Але ясно одне, люди думали про секс значно рідше, ніж припускав міф про "сім секунд".

Учасники дослідження доктора Гоффмана зазначали, що еротичні думки протягом 30 хвилин до нагадування з'являлися у них в середньому у 4% випадків. Що дивує в експерименті доктора Гоффмана, то це те, наскільки незначним виявився секс в думках тих людей. Респонденти повідомляли, що вони більше думали про їжу, сон, особисту гігієну, спілкування з людьми, відпочинок, а до 5 вечора - ще й про каву.

Телебачення, електронна пошта та інші засоби масової інформації також були значно більше в думках респондентів, ніж будь-що, пов'язане із сексом. Насправді, еротичні думки переважали наприкінці дня (близько опівночі), але навіть і тоді вони посіли "почесне" друге місце після сну.

Копирайт изображения Getty
Image caption Як виявляється, наприкінці дня більшість чоловіків мріє про сон

Метод доктора Гоффмана також не був цілком вільним від "ефекту білого ведмедя", адже учасники усвідомлювали, що в будь-який момент дня їх можуть спитати, про що вони думали. Це може призвести до не зовсім адекватного оцінювання частоти або значущості деяких думок. З іншого боку, люди могли відчувати себе ніяково через те, що вони надто часто думали про секс. Тому вони могли занижувати цей показник.

Отже, хоча ми і можемо з упевненістю спростувати міф про те, що чоловіки думають про секс кожні сім секунд, точно підрахувати частоту еротичних думок, насправді, дуже важко. Напевно, вона сильно відрізняється у різних людей і навіть в однієї людини за різних обставин. Ще більше додає плутанини той факт, що сама спроба виміряти кількість думок про секс впливає на ці думки.

Складним є й те, що думки не мають об'єктивної одиниці виміру. Їх не можна виміряти в сантиметрах, кілометрах або кілограмах. Що таке, насправді, думка? Наскільки чіткою вона має бути, щоб її можна було зарахувати? Поки ви читали цю статтю, у вас були якісь думки? Одна, дві або жодної? Про це треба добре подумати!

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

Новини на цю ж тему