Хлопчик чи дівчинка: що кажуть прикмети?

Копирайт изображения Thinkstock

Народні прикмети стверджують, що стать майбутньою дитини можна визначити за формою животу вагітної жінки, за важкістю пологів або за допомогою обручки, якщо її підвісити над животом матері. Лише одна з цих прикмет й справді працює.

Якщо у вагітної акуратний невеликий живіт, який видається вперед і за формою нагадує м'яч, в неї народиться хлопчик. Якщо живіт великий і широкий, – це, швидше за все, дівчинка. Принаймні, так говорить народне повір'я.

Кожна майбутня мама розповість, з яким азартом друзі та родичі пропонують безліч способів визначити стать її дитини. Навіть ледве знайомі люди не можуть втриматися від коментарів і безапеляційних заяв, що судячи з форми вашого животу, у вас хлопчик або дівчинка – бо вони ще ніколи не помилялися.

Якби це було так просто.

Дві речі впливають на форму та розмір животу вагітної жінки. По-перше, це розмір дитини. Дійсно, хлопчики при народженні в середньому трохи більше дівчаток, і отже, живіт майбутньої мами хлопчика також може бути трохи більше. Але ця різниця у вазі настільки незначна, що вплинути на форму животу вона навряд чи може.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Хто там – братик чи сестричка?

По-друге, це положення плоду в утробі матері. Якщо дитина повернулася спинкою вперед, вздовж живота матері, він буде виглядати трохи загостреним. Якщо спинка малюка розташована ближче до хребта матері, її живіт виглядатиме біль плоским.

А оскільки положення, яке займає дитина в утробі матері, не залежить від того, хлопчик це чи дівчинка, то й визначення статі за формою живота – є міфом.

Байки

Ну добре, якщо форма живота не виказує стать малюка, як тоді щодо інших народних прикмет?

Одна з них пропонує підвісити обручку на нитці над животом і простежити, в який бік вона обертатиметься. Але як плід може впливати на рух речей, які знаходяться зовні? Отже, це повна дурниця, так само як і визначення статі за їжею, якої жінка віддає перевагу.

Інші кажуть, що якщо жінка чекає дівчинку, її більше нудить вранці, бо в її організмі зараз подвійна доза жіночих гормонів, що й викликає нудоту. Але й це абсолютний міф. Ранкова нудота характерна для перших 12 тижнів вагітності, коли ембріон ще дуже малий і рівень статевих гормонів, які потрапляють в кров матері, низький.

Єдиний надійний спосіб визнати стать дитини це ультразвукове обстеження, амніоцентез (аналіз навколоплідних вод) або біопсія хоріона, при якій зразок клітин беруть з плаценти.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Хоча наука вже давно навчилася визначати стать майбутньої дитини, батьки знову і знову звертаються до народних прикмет

Останні два тести використовуються тільки в тому випадку, коли є ризик важких захворювань, які залежать від статі дитини. УЗД – найпоширеніший спосіб визначити стать спадкоємця, втім, у деяких лікарнях прийнято тримати батьків у незнанні.

Тим не менш, є одна ознака, яка дозволяє визначити стать доволі точно. Впродовж сторіч акушерки жартували: якщо пологи довгі та важкі – це хлопчик.

Виявляється, що в цій прикметі все ж таки більше істини, ніж в інших. Ірландські вчені провели дослідження восьми тисяч пологів у дублінський лікарні з 1997 до 2000 року. Результати, опубліковані в British Medical Journal, свідчать, що пологи, під час яких народилися хлопчики, були тривалішими і частіше мали ускладнення, які потребували медичного втручання, зокрема кесаревого розтину.

Отже, якщо ваші пологи виявилися не легкими, швидше за все ви станете мамою сина. Але знову ж таки, це лише статистика, ускладнення трапляються й при народженні дівчинок. Втім, якщо у вас зараз пологи, стать дитини ви узнаєте вже дуже скоро.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

Новини на цю ж тему