Вартові часу: найкрасивіші в світі годинникові вежі

Біг-Бен Копирайт изображения Thinkstock

Від малайзійської фортеці в мавританському стилі до головного символу Лондону – ці п'ять найкрасивіших веж світу витримали випробування часом.

Головна брама Колумбії

Копирайт изображения Guillermo VasquezFlickr

Крізь чотиригранну браму Торре-дель-Релой у колумбійській Картагені ви потрапляєте до найбільш мальовничої частини цього колоритного міста-порту: району особняків XVIII століття, огороджених стіною зелених скверів і вуличних кафе.

Вежу з годинником додали в 1888 році. За входом у місто невсипуще стежить статуя його засновника – Педро де Ередії.

Похмурий празький годинник

Копирайт изображения Reed KaestnerCorbis

Роботу над славетним астрономічним годинником, який прикрашає вежу Староміської ратуші в Празі, в 1490 році завершив майстер Гануш. За легендою годинникаря осліпили, щоби він не зробив кращої версії в іншому місті. Гануш вирішив помститися і зупинив годинник, та так, що відремонтувати його вдалось лише через 100 років.

12 фігурок апостолів з'являються по черзі у віконцях годинника. Скелет праворуч, який символізує смерть, починає шоу. Він тягне за мотузку і дивиться на пісочний годинник, який тримає в іншій руці.

Після цього відкриваються два віконця, в яких рухаються апостоли. Головний вхід до ратуші, яка примикає до вежі, прикрашають двері в стилі пізньої готики.

Гостинний прийом у Сан-Франциско

Копирайт изображения Julie ClarkeBush

Будинок порому в Сан-Франциско, виконаний у витонченому стилі боз-ар з вежею висотою у 75 метрів був основним входом до міста з 1898 року до кінця 1930-х, коли побудували два підвісних мости – "Золота брама" і "Міст затоки", що з'єднали півострів із сусідніми територіями.

Всередині величезного атріуму довжиною 200 метрів зі скляною стелею, який раніше відкривав прохід до порому, зараз розташовані магазини і ресторани, зокрема славетне кафе Blue Bottle Coffee і азіатський ресторан Slanted Door.

Тут особливо багатолюдно в суботу вранці, коли навколо будівлі розгортається фермерський ринок, з задньої частини якого відкривається чудовий вид на затоку.

Мавританські нотки в Малайзії

Копирайт изображения Boris Henriot

Зведена британським колоніальним урядом в 1897 році Будівля султана Абдул-Самада прикрашає площу Мердека (Площа незалежності) в центрі Куала-Лумпура. Англійський архітектор А.С. Норман вочевидь запозичив мавританські елементи стилю в індійських мечетях під час своєї подорожі до Індії.

Британський "Юніон Джек" на будівлі замінили на прапор Малайзії 31 серпня 1957 року. З тієї пори тут проходять всі головні події країни.

Легендарний символ Лондона

Копирайт изображения Paul HardyCorbis

"Біг-Беном" спочатку називали гігантський дзвін всередині лондонської вежі з годинником. Сьогодні назва "Біг-Бен" відноситься до дзвона, циферблату годинника і 96-метрової вежі, хоча в 2012 році її офіційно перейменували у Вежу Єлизавети на честь діамантового ювілею Королеви Єлизавети II.

Будівництво вежі з каменю та граніту закінчили в 1859 році установкою годинника. Чавунні стрілки на циферблаті виявилися надто важкими, тому пізніше їх замінили на більш легкі – мідні.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему