Женева - місто, в яке їдуть зі 187 країн

Женева Копирайт изображения Thinkstock

Це найбільш космополітичне місто в світі. Тут розташовані головні штаб-квартири міжнародних організацій, зокрема Червоного Хреста і ООН, а 40% мешканців міста – іноземці, які приїхали сюди зі 187 інших країн.

Женеву обожнюють як експати, так і місцеві мешканці, вона приваблює людей з усього світу економічними можливостями, красою Женевського озера і краєвидами Монблану.

Утім, незважаючи на міжнародний вплив, місту вдалося зберегти свій унікальний характер та історію. У XVI столітті тут читав свої революційні проповіді протестантський реформатор Джон Кальвін. 1863 року уродженець Женеви і послідовник кальвіністської віри Анрі Дюнан сприяв заснуванню організації "Червоний Хрест", чиї ідеї гуманізму надихнули на створення першої Женевської конвенції 1864 року.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Тут розташовані штаб-квартири головних міжнародних організацій світу, зокрема Червоного Хресту і ООН

Ідеї Кальвіна й досі впливають на мешканців міста, чия схильність до мінімалізму та духовної дисципліни іноді вступає у суперечку із більш екстравагантними смаками приїжджих.

"Женевці стримані й консервативні, і їм інколи важко знаходити спільну мову з емігрантами", – каже Ніязі Гюнай із Туреччини, який живе тут вже 15 років і працює в компанії Your Local Cousin, яка налагоджує стосунки між місцевими мешканцями й туристами.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Річка Рона поділяє місто на дві частини

Седрік Вікера, женевець, який зараз живе в США, визнає, що його співвітчизники міцно тримаються один одного, і чужинцям зазвичай важко потрапити у місцеву громаду. Тим не менш, приїжджі вносять у місто свіжий струмінь і сприяють легкому встановленню зв'язків між іноземцями.

Влітку місто помітно порожніє, бо його мешканці, як корінні, так і приїжджі, проводять вільний час у купальнях Бен-де-Пакі – штучному півострову, з якого відкривається приголомшливий вид на Женевське озеро і його славетний фонтан Же-д'О, який стріляє водою на 140 метрів у повітря.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Фонтан Же-д'О на Женевському озері приваблює тисячі туристів і мешканців міста

"Тут можна поплавати в озері, пообідати на свіжому повітрі і поспілкуватися з місцевими, насолоджуючись краєвидами", – каже Седрік Вікера.

Де краще жити?

Річка Рона розділяє Женеву на дві частини. Старе місто розташоване на Лівому березі, де можна знайти безліч барів і модних ресторанів, і звідки можна швидко дістатися до розкішних крамниць на вулиці La Rue Du Rhone, зокрема магазинів славетних швейцарських годинників.

Жвавий район Les Paquis на Правому березі, недалеко від головного залізничного вокзалу і вулиці червоних ліхтарів, відомий бурхливим нічним життям і еклектичним архітектурним стилем, який помітно відрізняється від сучасніших сусідніх районів.

Для прихильників спокійнішого життя Седрік Вікера радить містечко Каруж у 3 км на південь від міста. "Тут ви не знайдете багато пабів, але атмосфера містечка дуже спокійна", - каже він.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Прихильники більш розміреного життя оцінять містечко Каруж у 3 км на південь від міста

Чудові варіанти житла можна також знайти у передмісті Шампель, розташованому за 2 км на південний схід від центру міста і популярному в експатів із сім'ями.

Квартира чи будинок?

Мешканці Женеви живуть переважно в квартирах.

Більшість будівель є відносно старими, а нової забудови не так і багато. Історичні будівлі навколо Старого міста і району Eaux Vives, безперечно, мають швейцарський шарм - із брукованими вулицями і садибами з вапняку XVI століття.

Утім, "Женева переважно не має чудової архітектури, – зазначає Андра Барта, мешканець міста і експерт компанії Your Local Cousin. – Будівлі відзначаються радше практичністю і функціональністю, ніж красою, як ззовні, так і всередині".

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Популярний гірськолижний курорт Вербьє – всього у двох годинах їзди від Женеви

Тим не менш, мешканці не мають великої свободи вибору. Брак житлових опцій, особливо доступних, змушує людей зупинятись на першому-ліпшому варіанті.

Куди поїхати з міста?

Женевський аеропорт розташований лише за 6 км на північ від центру міста, отже лише за кілька годин звідти можна дістатися практично до будь-якого великого міста Європи.

Женева є транспортним вузлом для найбільшої бюджетної авіакомпанії Європи – EasyJet, тому долетіти до Амстердама, Лондона, Парижа, Берліна, Рима і Барселони можна в будь-який час і за доступною ціною.

Французькі міста Ліон і Аннесі, а також швейцарські Цюрих і Базель лежать лише за три години поїздом від Женеви.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption З Женеви можна швидко дістатись до французького Ліона та багатьох інших європейських міст

Взимку можна відвідати популярні гірськолижні курорти – Межев, Пор-дю-Солей, Вербьє і Церматт, до яких також можна дістатись поїздом лише за кілька годин.

Скільки коштує життя?

Згідно з дослідженням швейцарської фінансової компанії UBS 2015 року, Женева є третім найдорожчим містом у світі після Нью-Йорка і Цюриха. Але "в Женеві також один із найвищих рівнів зарплат у світі і значна кількість соціальних виплат", – наголошує Седрік Вікера.

Хоча це навряд чи помітно компенсує високу орендну плату і витрати на розваги, місцевий транспорт відносно дешевий, а місячний проїзний квиток на громадський транспорт коштує майже вдвічі дешевше, ніж у Нью-Йорку.

Ресторани в Женеві – це розкіш, але тут також є багато супермаркетів зі зниженими цінами, що дозволяє недорого і якісно харчуватись вдома.

Копирайт изображения Thinkstock

"Недавня поява в Женеві німецьких оптових супермаркетів Lidl і Aldi вплинули на загальне зниження цін у Швейцарії, – каже Андра Барта. – Хоча пиво по дев'ять євро за пінту, як і раніше, продовжує шокувати іноземців".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему