Чого ми не знали про Елвіса Преслі

Елвіс Преслі

Мій обід у ресторанчику в містечку Тупело, штат Міссісіпі, закінчився знайомством з одним із найкращих друзів Елвіса Преслі.

Кафе Johnnie’s Drive-In в місті Тулепо на північному сході штату Міссісіпі – це маленький сімейний фаст-фуд. Таке враження, ніби тут нічого не змінилося від 50-х, коли це був улюблений ресторанчик одного місцевого школяра на ім'я Елвіс.

Заклад популярний і сьогодні. Насолоджуючись його фірмовою стравою – доубургером із картоплею фрі, – я помічаю, що майже всі столики зайняті.

Елвіс Преслі дуже любив тутешні чізбургери і навідувався за ними, навіть коли став знаменитим. Над улюбленою кабінкою короля рок-н-ролу висить його фотографія.

Високий, стрункий чоловік років сімдесяти підійшов до мене і попросив дозволу сісти за мій столик.

Копирайт изображения Tupelo CVB
Image caption Johnnie’s Drive-In

"Звичайно", – відповів я, і ми завели невимушену розмову, яку так добре вміють підтримати американці. Чоловіка звали Гай Гарріс, і коли він оголосив, що був одним із найкращих друзів Елвіса, я подумав, що кожен мешканець Тупело певного віку міг би стверджувати те ж саме.

Копирайт изображения Mike Gerrard
Image caption Майк Джерард

Але Гарріс казав чисту правду. Його мати допомогла Елвісу з'явитися на світ 8 січня 1935 року в крихітному двокімнатному будинку, де зараз розташований музей співака, заради якого меломани світу, і я серед них, приїжджають у Тупело.

Музей і місто я відвідував вже втретє, та вперше я зустрів когось, хто знав Елвіса особисто. Мені було незручно ставити Гаррісу запитання, на які він відповідав вже 10 000 разів, але іншого мені не залишалось.

Отже, яким був Елвіс Преслі?

Копирайт изображения Mike Gerrard
Image caption Світлини Майка Джерарда

"Він був звичайнісіньким, – відповів Гарріс. – Навряд чи хтось здивувався більше, ніж я, коли дізнався про те, ким він став. Елвіс не відрізнявся від жодного з нас тоді. Ми бігали купатись на річку, вештались всюди, як усі діти. В Тупело не було багато розваг. Я виріс у будинку через дорогу за банком на Адамс-стріт". Гарріс махнув через плече у вікно.

"Ми зростали разом. Мої батьки були баптистами, тому я відвідував баптистську церкву, а Елвіс і його сім'я ходили до Церкви Асамблеї Бога (християнська п'ятидесятницька церква), яка зараз є частиною Музею Елвіса".

Церкву вже перенесли у музейний комплекс під час мого останнього візиту. Сидячи на лаві, я дивився відео-проекцію на передню та бокові стіни будівлі, яка демонструвала інтер'єр церкви за часів, коли її відвідував Елвіс зі своїми батьками Ґледіс і Верноном Преслі і де він, нервуючи, вперше заспівав на публіці.

Юний Преслі не був харизматичним яскравим шоуменом, яким він стане пізніше. Під час попередньої поїздки в Мемфіс я дізнався, що підлітком він був настільки сором'язливим, що його довго вмовляли вийти на сцену, щоби заспівати на випускному концерті у школі. А лише за якихось два-три роки він став найвідомішою людиною в світі і багатієм, яким хлопчик із крихітного містечка у Міссісіпі навіть мріяти не наважився би.

Копирайт изображения Mike Gerrard
Image caption Церква, яку відвідував Елвіс з батьками

"Моя мати Фей була при народженні близнюків", – розповідав Гарріс, доводячи, наскільки близькими булі їхні родини. Мало хто знає, що Елвіс мав брата-близнюка, якого звали Джессі Гарон. Джессі народився мертвим - перед тим, як на світ з'явився Елвіс Аарон.

"Моя мати була близькою подругою Ґледіс, матері Елвіса. Оскільки Джессі народився мертвим і Ґледіс більше не могла мати дітей, вона дуже оберігала Елвіса".

Копирайт изображения Mike Gerrard
Image caption Будинок-музей Елвіса

Тим часом я продовжую розпитувати. Що ще робили хлопчаки, окрім походів на річку?

"Коли у наших кишенях з'являлося кілька центів, ми ходили в кіно. Коли ми побачили перший фільм з Елвісом – Love Me Tender – ми просто очам не могли повірити. Лише кілька років раніше ми бігали з ним дивитися вестерни о 10 годині ранку по суботах. А тепер цей хлопець – на великому екрані!"

Гарріс дістав кілька дуже старих фотографій із загнутими кутиками. Ось чорно-білий знімок, на якому він і Елвіс - тінейджери. На іншій світлині з вицвілими кольорами вони разом у "Грейсленді" – маєтку Преслі у Мемфісі.

"У Грейсленді ми сідали за піаніно, грали і співали госпели. Ми приїжджали до нього час від часу. Елвіс ніколи не забував своїх справжніх друзів".

Копирайт изображения Getty
Image caption Фото Елвіса і його батьків у "Грейсленді"

Гарріс також показав мені знімок свого правнука.

"Йому лише шість, але він вже великий шанувальник Елвіса. Одного дня мені доведеться подарувати йому деякі з моїх фотографій з Елвісом. Він збожеволіє від щастя".

На іншій світлині Гай Гарріс зображений позаду Преслі і його дружини Прісцилли.

"Це була наша остання зустріч. Це було 1970 року в Тупело, коли його нагородили званням почесного шерифа міста. Елвіс – шериф, мені це дуже сподобалось".

Копирайт изображения Getty
Image caption Кімната в маєтку Елвіса в Мемфісі

Коли ми прощались, я спитав, ким Гай працював.

"Поліцейським, – розсміявся він. – Я відставний капітан поліції".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему