Найкрасивіші міста світу на воді

Гітхорн Копирайт изображения Thinkstock

Вулиці і канали дивним чином переплітаються в цих мальовничих містах.

Брюгге, Бельгія

Копирайт изображения WorldCheery

Незважаючи на свою красу, столиця Західної Фландрії недооцінена туристами. Історичний центр міста з цегляними готичними будинками чудово зберігся. Колись тут жили і творили майстри фламандського живопису. Найкраще познайомитись з містом можна, вирушивши у тур його каналами, які замикають у коло старий центр Брюгге.

Канал Дійвер проходить між антикварними крамницями і Церквою Божої Матері. З обох боків затишного Груне Рей нависають дерева, а з каналу Спіноларей відкривається чудовий краєвид на будинки з двосхилими дахами.

Бангкок, Тайланд

Копирайт изображения Thinkstock

Цей пульсуючий азіатський мегаполіс складається з яскравих вогнів, миготіння реклами, улюлюкання ladyboys, сигналів моторикш або тук-туків і криків вуличних торговців, що продають тайську локшину місцевим жителям і туристам. Утім, подорожуючи містом, ви рано чи пізно наштовхнетесь на мальовничу вулицю з каналом.

З багатьох каналів Бангкоку, які петляли його вулицями на початку XIX століття, сьогодні залишилась лише невелика частка – переважно в центрі, в районі Тхонбурі і в "Зелених легенях" (джунглях) Бангкоку. Тут снують фермери і рибалки, переміщаючись каналами на човнах та здираючись вгору високими тротуарами.

Тигре, Аргентина

Копирайт изображения Thinkstock

Дістатися до аргентинського містечка Тигре можна поїздом з Буенос-Айреса. І коли ви опинитесь на набережній з залізними перилами, старовинними ліхтарями і плиткою, ви миттєво зрозумієте, що життя цього міста цілком підпорядковане водній стихії.

Замість музеїв і бібліотек у прекрасних старих будівлях Тигре розташовані спортивні клуби веслування. Місто Тигре, побудоване в дельті річки Парана, розкинулось на десятках крихітних острівців з елегантними віллами, рибальськими хатинками і туристичними кемпінгами.

Ширина одних каналів дозволяє пересуватись ними на водних таксі або приватних човнах. Тоді як інші з навислими з обох боків пишними вербами і бавовняними деревами здатні вмістити лише маленький ялик.

Аннесі, Франція

Копирайт изображения Tod Carroll

Коли промені сонця падають на канали Аннесі під правильним кутом, вода в них набуває дивного зелено-блакитного кольору, що нагадує морське скло. Обов'язково завітайте в один з багатьох ресторанів та барів на березі каналу, де за трапезою з ніжної озерної риби і келихом вина можна почути дивні історії, які охоче розповідають місцеві жителі.

На маленькій річці Тіу (її довжина – всього 3,5 км) розташований трикутний острівець Пале де Л'Іль, який вмістив житлові квартали, суд, в'язницю і музей.

Гітхорн, Нідерланди

Копирайт изображения Thinkstock

Це невеличке голландське містечко недалеко від Амстердама виросло на болотистій місцевості. Фермери XII століття, які вирощували рослини на торфі, прорили канали для транспортування свого товару. Навіть сьогодні у Гітхорні залишилось 6,4 км водних шляхів, які перетинають понад 150 дерев'яних містків.

По обидва боки каналів пишно-зелені лужки спускаються від будиночків з солом'яними дахами до самої води. В старій частині міста й досі немає доріг, тому дві з половиною тисячі його мешканців пересуваються на човнах, відштовхуючись від дна каналу жердиною.

Ель Гуна, Єгипет

Копирайт изображения Thinkstock

Незважаючи на своє розташування, Ель Гуна значно більш асоціюється з будь-яким сучасним містом, ніж з пірамідами. І це не дивно, бо це курортне містечко почало розвиватись у 1990-х.

Місто розкинулось на острівцях у лагуні Червоного моря, чиї хвилі наповнюють лазурними водами канали Ель Гуни. Готелі і приватні вілли кольору насиченої вохри зливаються з посушливим краєвидом пустелі. А коли стає дуже спекотно, безліч прилеглих пляжів пропонують чудову можливість охолодитись.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему