Увесь світ у краплі води

Саграда Фамілія Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Храм Саграда Фамілія в Барселоні

Сербський фотограф Душан Стоянчевич 15 років експериментує з художньою макрозйомкою і фотографує міста світу в краплях води.

Ми всі час від часу мріємо про світ коло наших ніг, а як щодо світу в краплині води? Сербському фотографу Душану Стоянчевичу це вдалось – й навіть без допомоги фоторедактора.

П'ятнадцять років тому, будучи завзятим мандрівником, він вирішив закарбувати всесвітньо відомі пам'ятки у найоригінальніший спосіб.

Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Храм Святого Савви в Белграді

"Я хотів зробити щось цілком винахідливе, – пояснює він. – Таке, що ніхто ще не робив".

Фотограф спробував поекспериментувати з макрозйомкою. Він почав наводити об'єктив своєї фотокамери на краплі дощу біля туристичних пам'яток світу.

В результаті з'явились дивовижні зображення всесвітньо відомих будівель, прихованих під тонким сферичним склепінням водної краплі.

Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Бруклінський міст виглядає безмежним навіть у краплі води

Все почалося в його рідному Белграді, коли він раптом винайшов такий ракурс фотозйомки, який ще ніхто не використовував.

Його пізніші роботи були не менш приголомшливими: барселонська Саграда Фамілія розчиняється в мрійливому серпанку м'якого мерехтливого світла.

Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Силует Мангеттена

Велич Блакитної мечеті в Стамбулі багаторазово відбивається в кожній краплі. І, нарешті, вінцем проекту стали зображення нью-йоркських хмарочосів. На них Емпайр-Стейт-Білдінг, славетна Праска і Бруклінський міст зменшились до мікроскопічного розміру, щоб вміститись у крихітні краплі води.

"Я знав, що в Нью-Йорку вийде щось надзвичайно особливе, – каже фотограф. – Це найкраще місто в світі."

Мета проекту "Мікрокосмос" – надихнути людей і нагадати їм про красу нашого світу.

Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Східна Брама в Белграді

"Я намагався створити відчуття, що наш світ насправді – крихітний і що існує дещо, значно більше за нього, – пояснює Душан Стоянчевич. – Коли дивишся на ці сферичні зображення, вони нагадують земну кулю".

Але перш ніж роботи Стоянчевича зможе побачити широка публіка, схоже, пройде деякий час. Митець очікує слушної нагоди, щоб поділитися знімками зі світом і поки що не розголошує свій проект.

"П'ятнадцять років тому світлини могли побачити тільки серби, – каже пан Стоянчевич. – Але сьогодні інтернет дозволяє показати їх всьому світу за кілька секунд".

Копирайт изображения Dusan Stojancevic
Image caption Емпайр-Стейт-Білдінг – символ Нью-Йорка

Зараз у колекції пана Стоянчевича – чотири міста. Але зупиняти проект найближчим часом він не збирається.

"Це ж найкраща робота в світі, – каже він. – Подорожувати та знайомитись з іншими культурами – це на моєму порядку денному. Моя мета – показати якомога більше гарних речей якомога більшій кількості людей".

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.

Новини на цю ж тему