Що подивитись у столиці Андалусії – Севільї?

Севілья Копирайт изображения Ramon RutiGetty

Багатство архітектурних стилів і запальний фламенко додають неперевершеного шарму та пристрасті найбільшому місту Андалусії.

Пам'ятки мавританської архітектури, шедеври мистецтва, фламенко, нескінченні фестивалі, найбільший в світі готичний собор, а також пристрасні матадори і вуличні співаки, – все це Севілья.

Архітектура

"Ми зведемо такий величезний собор, що майбутні покоління вважатимуть нас божевільними", – значилося в "Книзі канонів", написаній у 1402 році. Так її автор, архієпископ Ісидор Севільський, описав початок будівництва найграндіознішої будівлі Середньовіччя.

Шедевр готики – Севільський кафедральний собор було завершено в 1506 році. Будівельники зберегли Хіральду – чудовий мінарет мечеті, яка стояла на місці собору.

Резиденція багатьох поколінь королів і халіфів – палац Алькасар у Севільї спочатку був фортом маврітанських правителів міста у 913 році. Протягом наступних 11 століть його не раз перебудовували і розширювали.

Попри це, палац є одним із найкращих збережених взірців мудехарської архітектури (мудехари – мусульманське населення на Піренейському півострові. – Ред.).

Сьогодні переважно збереглася частина палацу, зведена Королем Кастилії Педро I. Її звели з дерева, кераміки і гіпсу, оскільки Коран забороняв будівництво з "вічних" матеріалів.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Кафедральний собор у Севільї - найбільший готичний собор світу

З-поміж традиційної архітектури історичного центра міста несподівано вирізняється модерністська споруда у формі гігантських "летючих вафель". Не дивно, що конструкція Метрополь Парасоль, спроектована німецьким архітектором Юргеном Майєром, спричинила чимало суперечок.

Споруду відкрили в березні 2011 року. Стверджують, що вона є найбільшою дерев'яною конструкцією в світі. Під час зведення на місті будівництва знайшли римські руїни. Їх майстерно вбудували в фундамент археологічного музею Museo Antiquarium (на Пласа-де-ла-Енкарнасьон).

Музеї та галереї

Севільський Музей образотворчого мистецтва, розташований у колишньому монастирі, свідчить про провідну роль міста в історії Іспанії в її золотий вік – XVII століття. Найбільше враження створює зала в колишній монастирській церкві, де представлено роботи майстрів севільського бароко, зокрема шедевр Мурільо "Непорочне зачаття".

Музей сучасного мистецтва Андалусії, який має як постійну колекцію, так і тимчасові виставки, розташовано на території Картезіанського монастирю XIV століття.

Копирайт изображения Thinkstock
Image caption Севільський Алькасар – зразок мудехарської архітектури

Монастир був улюбленим притулком Колумба, а в 1839 році його перетворили на порцелянову фабрику, що пояснює походження печей для випалу, розкиданих по території колишнього монастирю.

Футуристична будівля Музею мореплавства, відкритого в січні 2012 року, є гідним суперником Метрополь Паросоль завдяки своїй оригінальності і модерновому стилю. Постійну експозицію розділено на чотири частини – корабельне життя, мореплавці, історичні види Севільї і навігація.

Фламенко

У Музеї фламенко, створеного відомою танцівницею Крістіною Ойос, виставлено фотографії, ескізи і картини зірок сучасного фламенко. А також колекцію суконь і хусток. Тут також проходять регулярні уроки, майстер-класи та концерти фламенко.

У колишньому середньовічному єврейському кварталі міста Санта-Крус розташована студія фламенко Каса-де-ла-Меморія. Там проходять конкурси професійних танцюристів фламенко, а також нічні танцювальні шоу.

Справжній дух цього пристрасного танцю можна відчути в студії фламенко Casa Anselma, яка є повною протилежністю звичайних студій танцю для туристів. Позначки на будинку відсутні, єдиним орієнтиром буде дверний отвір, прикрашений плиткою.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Travel.