Як побороти епідемію на колесах

Дорожня поліція
Image caption Дорожня поліція

Аварії на дорогах - світова епідемія, яка щорічно забирає понад мільйон чоловік, кажуть експерти, які зібралися в Москві на конференції щодо глобальної безпеки дорожнього руху Час діяти

Кожні тридцять секунд у світі в результаті дорожньої аварії гине людина, щорічно жертвами ДТП стають більше 1,3 млн людей (понад 3 тисячі на день), 50 мільйонів отримують травми, наводить дані Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

За словами ООН, проблема небезпеки доріг особливо гостро стоїть в країнах, що розвиваються, і якщо нічого не зробити, то до 2020 року число смертей через аварії зросте вдвічі.

Автори доповіді пишуть, що епідемія на колесах - яка вже вбиває в масштабах такої хвороби як малярія - продовжуватиме позбавляти сім'ї їх рідних і засобів до існування.

Безпечніші дороги - ініціатива ООН

ООН запропонувала оголосити наступне десятиліття - з 2011 по 2020 рік - десятиріччям дій із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Голова Автомобільної Асоціації Едмунд Кінг закликав країни світу діяти спільно: "Ми нічого не доб'ємося, якщо не будемо працювати разом, необхідні десять років роботи."

Виступаючи на конференції в Москві, президент Росії Дмітрій Медведєв сказав, що треба приділати особливу увагу якості доріг та модернізації дорожньої інфрастукрути.

Він порівняв координацію зусиль для боротьби з аваріями на дорогах з тим, як країни борються з глобальною економічною кризою:

"Потрібно скоординувати міжнародні зусилля у цій сфері. Чесно кажучи, можемо скоординувати їх навіть таким чином, як ми сьогодні узгоджено, координовано працюємо з подолання наслідків світової фінансової кризи".

Економічні збитки

Голова комісії з питань глобальної безпеки дорожнього руху лорд Робертсон сказав, що ДТП дуже дорого обходяться економікам світу:

"Ціну людських страждань виміряти неможливо, але можна виміряти збитки, які наносять національним економікам дорожньо-транспортні пригоди."

Ці збитки підраховано - вони обчислюються більш ніж 500 млрд доларів на рік.

З них більше 100 млрд доларів припадає на економіки, що розвиваються.

Збитки від аварій несуть не тільки водії постраждалих машин, але і міста, змушені платити за наслідки дорожніх аварій.

Британський досвід

Влада Великобританії, чиї дороги визнані одними з найбезпечніших в Європі, пообіцяли виділити країнам, що розвиваються, майже півтора мільярди фунтів для реалізації програм з підвищення безпеки.

"Ми знаємо, як зробити дороги безпечніше, необхідно вдосконалювати проектування доріг, контролювати швидкісний режим, використовувати шоломи і ремені безпеки, підсилити правоохоронні заходи" - сказав голова комісії з глобальної безпеки дорожнього руху лорд Робертсон.

Для цієї епідемії у нас є вакцина, тепер для багаторічної роботи над підвищенням дорожньої безпеки необхідна політична воля, - сказав на конференції лорд Робертсон.