Вибори в Румунії - буде другий тур

Бесеску і Джоане
Image caption Другий тур - 6 грудня

Після підрахунку половини бюлетенів на президентських виборах у Румунії очевидно, що жоден з 12-ти кандидатів не переміг у першому турі.

Правоцентристський нинішній президент Румунії Траян Бесеску здобув третину голосів. Його головний суперник, соціальний демократ Мірча Джоане, відстає на 3%.

Два лідери перегонів змагатимуться у другому турі виборів 6 грудня.

За словами кореспондентів, Румунії потрібен новий стабільний уряд після багатьох тижнів політичної непевності, аби Міжнародний Валютний Фонд погодився надати багатомільярдну позику.

Одночасно з виборами виборці голосували на референдумі, на якому більшість, як очікується, підтримає скорочення кількості місць у парламенті країни.

Політична й економічна криза

Президентські вибори, як очікується, покладуть край політичній кризі після падіння у жовтні правоцентристського уряду Еміля Боча. З того часу Румунією керує тимчасовий уряд.

МВФ затримав виплату частини позики Румунії у зв’язку з відсутністю ефективного уряду.

Під час голосування у неділю два головні претенденти на посаду назвали вибори одними з найважливіших для країни, яка перебуває в рецесії.

На перших у країні президентських виборах після її вступу до ЄС балотувалися 12 кандидатів. Право голосувати на виборах мають 18 мільйонів виборців.

Тим часом повідомляють про фальсифікації під час голосування.

Нинішній президент Бесеску, який перебував на посаді останні 5 років, балотується на посаду, аби подолати, як він твердить, спротив політичним реформам з боку опозиційних партій.

Пан Джоане – колишній посол до США і міністр закордонних справ – пропонує виборцям амбітну економічну програму виходу з кризи.

Переможець на виборах має призначити новий уряд.