Обама шле додаткові війська в Афганістан

Обама

Після кількох місяців дискусій американський президент Барак Обама нарешті оголосив нову стратегію, що має на меті завершити війну проти Талібану і стабілізувати Афганістан.

Пан Обама оголосив, що 2010 року в тій країні буде додаткових 30 тисяч солдатів США.

Головним їхнім завданням названо знищення Алькайди в Афганістані та Пакистані.

Пан Обама сказав, що планує почати виведення війська вже 2011го року. Вважають, що збільшення американської присутності в Афганістані коштуватиме близько 30 мільярдів доларів.

Але президент заявив, що мова йде про спільну безпеку цілого світу і попросив інші країни також відрядити додаткові війська.

Довгоочікуване рішення

Президент Обама дійшов рішення про подальші дії в Афганістані після понад трьох місяців роздумів і понад 10 зустрічей за участі чільних радників.

Кілька місяців тому американський командувач в Афганістані генерал Стенлі Макристал застеріг, що Америка ризикує зазнати поразки, якщо кількість військ не збільшити. Він просив додаткових понад 40,000 солдатів.

Зараз США мають в Афганістані 68,000 військових, а загальна кількість службовців міжнародного контингенту перевищує 100,000.

Втрати в Афганістані, де загинули вже понад 900 американських солдатів, а також дискредитовані афганські президентські вибори посилили критичні настрої в американському суспільстві щодо війни, яка триває вісім років.

Image caption Американські військові вже певний час вимагали підкріплень в Афганістані

Чільний представник Пентагону сказав Бі-Бі-Сі, що додаткові підрозділи будуть в Афганістані до літа і 9,000 з них будуть морські піхотинці, а 21,000 звичайні солдати включно з військовими інструкторами.

В Афганістані

У вівторок зранку американський президент з допомогою відеозвязку упродовж години пояснював свою нову стратегію своєму афганському колезі Хаміду Карзаю.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Кабулі каже, що промову напевне обережно вітатиме афганський уряд, але багато людей в країні не бажають збільшення кількості іноземних військ.

За словами нашого кореспондента вони кажуть, що кожного разу, коли Америка відряджає додаткові війська, становище з безпекою погіршується і дехто запитує навіщо США витрачають мільярди доларів на армію, а не на допомогу чи відбудову.

Французи відмовляються

Image caption Саркозі не поспішає збільшувати французький контингент в Афганістані

Офіційні представники НАТО кажуть, що президент Обама прпросив європейських союзників додати ще від 5,000 до 10,000 нових солдатів в Афганістані.

За словами посланця Франції в Афганістані, президент Ніколя Саркозі заперечив можливість відрядження додаткових солдатів, але може надіслати військових інструкторів.

У Берліні канцлер Анґела Меркель сказала, що Німеччина чекатиме до 28 січня, коли у Лондоні відбудеться конференція щодо Афганістану і тоді вирішить чи відряджати додаткові війська.

Але Британія вже підтвердила, що надсилає ще 500 військових, що доведе чисельність британського контингенту до 10,000.

Італія також каже, що збільшить свій контингент, але не повідомлено на скільки.