Візит Лули принесе космічні проекти?

Президент Бразилії, Лула
Image caption Колишній робітник має багато шанувальників

До України прибув з візитом президент Бразилії Луїс Ігнасіо Лула де Сильва - він пробуде до четверга і крім Києва відвідає і Дніпропетровськ.

Президент Бразилії цікавиться українськими ракетобудівними потужностями - дві країни вже мають спільні космічні проекти.

Геополітичні амбіції Бразилії стрімко набирають темпів.

Оглядач Бі-Бі-Сі Лусіо Мескіто каже, що Бразилія – країна контрастів і саме тому Лула зміг стати там таким популярним.

«Він - робітник, який став президентом і досить таки популярним. Коли він вперше боровся за президентство багато років тому, багатьом представникам істеблішменту не подобалися такі амбіції людини дуже скромного походження. Гадаю, такі почуття певною мірою присутні і зараз.»

Однак фактом є те, що він керує досить таки популярним урядом, економіка країна розвивається чудово, і багато хто вважає це його заслугою.

Отже, загалом він і далі користується серозною громадською підтримкою, і опитування громадської думки вказують на те, що широкий загал його любить, хоча традиційні політичні кола йому не завжди симпатизують, бо певною мірою він для них чужий.

Джунглі і капіталізм

Одна з його амбітних ідей - поєднати економіку і екологію, - себто розвивати економіку, але не за рахунок амазонських джунглів, і взагалі поліпшити екологічну репутацію Бразилії.

Оглядач Бі-Бі-Сі Лусіо Мескіто каже, що це непросто.

Всередині його власної партії думки розділені щодо цього. Це надзвичайно суперечлива і емоційна тема у Бразилії.

Багатьом важко усвідомити необхідність знайдення балансу між зростанням і екологічними міркуваннями, особливо, коли йдеться про фермерів, - а тут треба пам’ятати, що сільське господарство відіграє велику роль в економіці останнього десятиліття.

Збереження джунглів було одним з його головних гасел під час боротьби за президентство, і поступ на певних напрямках є, однак до ідеалу далеко, і зовсім не всі екологи в захваті від доробку його уряду на цьому напрямку.

Міжнародні амбіції

А чим викликаний його інтерес до Східної Європи і України?

Оглядач Лусіо Мескіто каже, що однією з головних рис адміністрації Лули є прагнення виробити чітку закордонну політику.

Історично Бразилія завжди хотіла перетворитися на глобального гравця, який заслуговує на довіру.

Критики, однак кажуть, що Бразилія хоче бути серйозним гравцем, але не хоче за це платити - ані грошима, ані ресурсами, насамперед військовими.

Бразилія хоче продемонструвати насамперед США, що вона є серйозною силою в Латинській Америці, і її треба шанувати.

Є кілька напрямків імовірного розвитку зовнішньої співпраці - один з них технологія, бо Україна має багато видів технології, які можуть зацікавити Бразилію.

Бразилія, зокрема, зацікавлена в розвитку космічних технологій і Україна тут може багато що дати.

Лусіо Мескіто додає: «Бразилія під керівництвом Лули зацікавлена у поширенні свого впливу на різні регіони, і я переконаний, що міністерство закордонних справ уявляє собі що Україна може бути важливим містком між Росією та західною Європою, - отже, мати гарні стосунки з нею дуже корисно.»