Застереження у день фіналу кліматичного саміту

учасники саміту

На кліматичному саміті у Копенгагені делегати, як виглядає, завершують підготовку до ухвалення заключної угоди на тлі побоювань, що пропоновані заходи не зможуть запобігти підвищенню температури у світі на три градуси за Цельсієм.

У п’ятницю на саміт прибув президент США Барак Обама, який має зустрітися з китайським прем’єром. У саміті в заключний день беруть участь 118 світових лідерів.

За словами кореспондентів, США і Китай – країни, які найбільше випускають в атмосферу шкідливих газів, є найважливішими гравцями у досягненні угоди.

Переговори впродовж ночі

Делегати у Копенгагені працювали впродовж ночі, аби підготувати проект заключної угоди. Після переговорів між світовими лідерами данський прем’єр Ларс Локке Расмуссен сказав, що відбувається «конструктивний» діалог.

У четвер США заявили, що допоможуть зібрати 100 мільярдів доларів на рік, аби допомогти бідним країнам пристосуватися до кліматичних змін, а Китай пішов на поступки, погодившись, на вимогу США, на спостереження за скороченнями шкідливих викидів.

Швецький прем’єр Фредрік Рейнфельдт, чия країна головує в ЄС, сказав, що вони намагаються ухвалити «політичну угоду, яка була б парасолькою» для координування дій.

Про що намагаються домовитися

Делегати 193 країн у Копенгагені обговорюють угоду щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу, аби запобігти кліматичним змінам.

Країни, що розвиваються, хочуть, аби багаті країни скоротили викиди щонайменше на 25% до 2020 року. Але багаті країни неохоче реагують і хочуть, аби бідніші країни також зменшили викиди.

США твердять, що не погодяться на юридичні вимоги зменшити викиди, якщо цього не зробить Китай. Китай не дає чіткої позиції щодо дозволу моніторингу за скороченнями викидів.