Знайдено арку воріт Освенціма

Знак на брамі Освенціма
Підпис до фото,

Знак "Праця звільняє" на брамі Освенціма

Польська поліція твердить, що п’ятеро чоловіків, затриманих у зв’язку з викраденням напису над входом до Освенціму, діяли задля фінансової вигоди і не пов’язані з неонацистськими групами.

Металева арка з написом німецькою мовою "Праця звільняє" була викрадена минулої п’ятниці і знайдена порізаною на три частини. Викрадення викликало міжнародне обурення.

Речник місцевої поліції Даріуш Новак сказав: «Знак знайшли розрізаним на три частини. Кожен шматок містив одне слово. Згідно з поліцією, проблем з нашою охороною не було. Знак повернуть на місце після того додаткових заходів безпеки».

Викрадення арки шокувало Польщу та світ.

Мало інших предметів символізують жахіття Голокосту та нацистських злочинів так яскраво, як ця 5-ти метрова арка з написом німецькою "Arbeit Macht Frei", чи ж "Робота вас звільнить".

Сотні тисяч в'язнів проходили під цією аркою у часи Другої світової війни. Більшість тих, хто загинули були євреями. Поліція організувала перевірки на дорогах Південної Польщі і оголосила викрадену арку у національний розшук. Підозрюваних зловмисників було знайдено на півночі країни, а сама арка виявилася розрізаною на три частини.

Про п'ятьох затриманих громадян лише відомо, що вони у віці від 22-ох до 39-ти років.