Огризко: Кадиров має відповісти за заяви про Україну

На адресу Рамзана Кадирова лунають звинувачення у вбивстві правозахисників, які він відкидає
Image caption На адресу Рамзана Кадирова лунають звинувачення у вбивстві правозахисників, які він відкидає

Українське міністерство закордонних справ гостро відреагувало на висловлювання президента російської автономної республіки Чечня, який в інтерв'ю закликав Росію йти в наступ у напружених взаєминах з такими країнами, як Грузія та Україна.

Українське МЗС назвало висловлювання пана Кадирова відверто агресивними та мілітаристськими і такими, що не відповідають новим підходам в україно-російських взаєминах.

Перед цим заступник секретаря РНБО, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко сказав, що Рамзан Кадиров має понести відповідальність за свої слова про Україну. Він твердить, що слова пана Кадирова підпадають під карний кодекс України.

В той же час голова СБУ Валентин Наливайченко сказав, що "провокаційні" заяви Кадирова його службу не турбують.

Раніше в інтерв'ю агенції "Ройтерс", яке опублікувала британська газета "Дейлі Телеграф", президент Чечні (республіки у складі Російської Федерації) назвав Україну разом із Грузією "хворобою Росії" і закликав перейти в наступ, аби ліквідувати цю проблему.

Дивитися фрагмент відео (російською мовою)

Він також сказав, що минулорічні події на Кавказі, коли Грузія ввела війська в Південну Осетію, після чого Росія напала на Грузію, були частиною антиросійської змови західних країн з метою захопити весь Кавказ.

Рамзан Кадиров додав, що сам поховав багатьох друзів і батька, воюючи за Росію і за її безпеку.

Пан Кадиров є президентом Чечні з 2007 року. В 2004 році він став Героєм Росії. Під час Другої Чеченської війни воював на боці російських федеральних сил. Проте в Першу Чеченську війну Рамзан Кадиров воював проти російських військ.