Подвійний напад в Іраку: понад 20 вбитих

Рамаді

В Іраку скоєно два бомбові напади смертників, унаслідок яких щонайменше 23 людей загинули, а десятки інших поранені.

Вибухи пролунали в місті Рамаді, що на захід від Багдада. Це столиця провінції Анбар. Як повідомила іракська поліція, серед поранених - губернатор провінції і командувачі місцевої поліції.

Напади сталися в районі Рамаді, відомому як його "зелена зона" - себто район місцевої адміністрації, що перебуває під посиленою охороною.

Як повідомила поліція, смертники використали автомобіль, що нагадував службові авта місцевої адміністрації.

Перший вибух пролунав біля входу в приміщення адміністрації. Невдовзі після цього друга бомба вибухнула на тій самій вулиці містра Рамаді.

Початкові повідомлення про загибель губернатора провінції Анбар Кассіма Мохаммеда не підтвердилися. Він поранений. Але серед 23 загиблих щонайменше 18 - офіцери іракської поліції.

Провінція Анбар у минулому була осередком збройного повстання мусульман-сунітів, але 2 минулі роки ситуація стабілізувалася. Місцеві громади виступили проти Аль-Кайди і стали на бік центрального уряду в Багдаді та їхніх союзників-американців.

Це започаткувало в провінції період відносного спокою, але останніми місяцями тут почастішали напади, як припускають, бойовиків Аль-Кайди, які прагнуть дестабілізувати ситуацію перед загальними виборами в березні.

Депутат іракського парламенту Моваффах Рубаї сказав Бі-Бі-Сі, що після невдалих спроб розпалити в Іраку братовбивчу війну Ал-Кайда намагається посіяти в країні хаос.

М.Рубаї: "Тепер, з наближенням загальних виборів, вони намагаються створити по всій країні відчуття анархії. Вони прагнуть показати слабкість іракського уряду."