Міністра критикують за антиукраїнськість

Ліберман
Image caption Міністр закордонних справ Ізраїлю А.Ліберман наштовхнувся на спротив його планам запровадити безвізовий режим з Україною

Посол України в Ізраїлі Ігор Тимофєєв сказав, що обидві країни є однаково зацікавлені в запровадженні безвізового режиму між обома країнами.

Як передає кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі Дмитро Каневський, так посол прокоментував слова ізраїльського міністра внутрішніх справ Елі Ішая про те, що не варто скасовувати візи для українців, оскільки, як він висловився, з України до них прибувають "всі повії і торговці жінками".

Iгор Тимофєєв припустив, що слова міністра могли бути спотворені при перекладі, але водночас він назвав такі висловлювання "узагальненими" та висловив жаль, що таке було сказано.

Заяви ізраїльського міністра також скритикували політики в Ізраїлі. Зокрема, екс-глава міністерства закордонних справ Ізраїлю Ципі Лівні різко засудила висловлювання. Вона сказала, що "подібні образливі вислови та узагальнення стосовно цілої української громади є неприпустимими".

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що попри заяви міністра Ішая домовленостям України та Ізраїлю щодо запровадженню безвізового режиму нічого не загрожує, оскільки інша частина проурядової коаліції, зокрема, партія "Наш дім Ізраїль", яка просуває цю ініціативу, заявила, що вони винесуть це питання на повторе голосування.

За словами кореспондента, позицію міністра внутрішніх справ поділяють не всі навіть yсередині його партії Шас, яку вважають ультраконсервативною та ультрарелігійною.

Місяць тому під час візиту до Києва ізраїльського міністра закордонних справ Авiгдора Лібермана Україна та Ізраїль домовилися, що угоду про безвізовий режим між країнами може бути підписано до червня 2010 року. Ця ініціатива викликала суперечки всередині ізраїльського уряду.