Обстріляні футболісти Того їдуть додому

Гравці з Того збиралися залишитися, але уряд порадив їм повернутися додому
Image caption Гравці з Того збиралися залишитися, але уряд порадив їм повернутися додому

Капітан футбольної команди африканської країни Того Еммануель Адебайор сказав французькому радіо, що його команда повернеться з Африканського Кубку Націй додому після того, як таку пораду їм дав їхній уряд.

Команду Того з супроводжуючим персонаолм було обстріляно в Кабінді. Загинув помічник тренера, прес-секретар та водій автобуса. Кількох гравців було поранено.

Адебайор, який грає в англійській Прем'єр-лізі за клуб Манчестер Сіті, раніше, одразу після нападу, говорив, що команда була готова продовжувати змагання, яке починається в неділю. Проте після наради з урядовцями він погодився, що владі видніше.

Він також сказав, що в розмові з ним члени команд Кот Д'Івуару та Гани - це ще дві команди в тій самій групі, четвертою в якій є Буркіна-Фасо - висловили готовність покинути чемпіонат на знак солідарності. Проте зрештою інші команди вирішили залишитися.

Прем'єр-міністр Того Жільбер Хунгбо наполіг, що його команда має повернутися додому. Він скритикував Африканську федерацію футболу, яка, за його словами, досі не висловила співчуття Того і не надала додаткової інформації про ситуацію з безпекою.