Землетрус на Гаїті: загиблих можуть бути тисячі

Президентський палац - одна зі зруйнованих будівель
Image caption Президентський палац - одна зі зруйнованих будівель

Землетрус силою в 7,0 балів, який стався на південь від гаїтянської столиці Порт-О-Пренс, міг спричинити загибель тисяч людей у цій країні Карибського басейну. Повний масштаб руйнації поки що незрозумілий.

Протягом однієї хвилини найсильніший землетрус на Гаїті за двісті років зруйнував штаб-квартиру місії ООН, національний палац та багато інших будівель.

"Велика кількість" персоналу ООН вважається зниклою, повідомляє та організація.

Посланець Гаїті до США назвав це катастрофою і сказав, що шкоди могло бути завдано на мільярди доларів.

Після першого землетрусу, епіцентр якого був близько 15 кілометрів на південний захід від Порт-о-Пренса, швидко сталися ще два сильні поштовхи, один силою в 5,9 балів, інший - 5,5 балів за шкалою Ріхтера.

Поштовх стався о 16-53 за місцевим часом (21-53 за Гринвічем), за даними американської організації US Geоlogical Survey. Незабаром пропав телефонний зв'язок з країною.

Допомогові працівники та журналісти на місці події оцінюють кількість загиблих у сотні, можливо, тисячі. Машинам, що намагаються доставити поранених до лікарень, заважають завали на вулицях.

Коли настала темрява, менеджер з операцій благодійної організації "Фуд Фор Пур" ("Харчі для бідних") сказав агенції Ройтерс: "Усе місто в темряві. Тисячі людей сидять на вулицях, бо їм нікуди йти. Люди бігають, плачуть, кричать". Він сказав, що не бачив порятункових машин у передмісті Петьонвіль, а люди намагаються відкопувати жертв із ліхтариками.

Гаїті - найбідніша країна в західній півкулі, і, як передає з сусідньої Ямайки кореспондент Бі-Бі-Сі Нік Дейвіс, їй, мабуть, не справитися з наслідками землетрусу без міжнародної допомоги.