Ізраїль вибачився за приниження турецького посла

Заступник міністра закордонних справ Ізраїля Дені Аялон заявив, що не мав на меті принизити турецького посла перед камерами журналістів.

Ахмета Огюз Челікола викликали у МЗС Ізраїлю, аби висловити невдоволення популярним телевізійним шоу у Туреччині, де актори, які грають розвідників Мосаду, жваво розігрують викрадення мусульманських дітей з метою перевиховання їх у юдеїв.

Турецького посла було принижено перед журналістами, коли Дені Аялон запросив його сісти на низенький диван, який стояв навпроти високих стільців з ізраїльськими дипломатами. При цьому було очевидно, що прапор був лише ізраїльський, що порушувало дипломатичний етикет.

Туреччина висловила своє незадоволення і викликала для цього "на килим" ізраїльського посла в Анкарі.

Раніше МЗС Ізраїлю висловлювало незадоволення іншим турецьким телесеріалом, який зображував жорстокі дії ізраїльського війська проти палестинців, включно з вбивством дітей.

Цього разу, турецького посла було попереджено, за словами пана Аялона, усіма доступними для дипломатії засобами.

Інцидент відбувся напередодні візиту міністра оборони Ізраїля Єгуда Барака до Анкари. Туреччина була надійним союзником Ізраїлю на Близькому Сході, але відносини погіршилися, по тому як Анкара скритикувала останні військові дії Ізраїлю в Палестині рік тому, коли загинули 1400 палестинців і 13 ізраїльтян.

Новини на цю ж тему