ООН закликає мешканців Гаїті бути терплячими

Генеральний Секретар ООН Бан Кі-Мун закликав обурених мешканців Гаїті бути терплячими у той час як вони й досі чекають на допомогу після землетрусу минулого тижня.

Image caption ООН називає величезним викликом нагодувати мільйони людей

Харчі й воду почали довозити до деяких районів столиці Порт-о-Пренс, але затори й надалі сповільнюють розповсюдження допомоги.

За повідомленнями ООН, ситуація на Гаїті може погіршитися через брак пального. Працівники допомогових агентств кажуть, що роздача наметів людям, які втратили житло, досі не почалася.

Промовляючи в Порт-о-Пренс, Генеральний Секретар ООН назвав ситуацію на Гаїті «однією з найгірших гуманітарних криз за десятиліття.»

Лікарні на Гаїті та в сусідній Домініканській республіці не можуть дати раду такій кількості жертв.

Багато вцілілих після землетрусу мешканців Гаїті й надалі залишені напризволяще.

Люди намагаються залишити місто і на тлі повідомлень про мародерство та насильство.

Президент Гаїті Рене Преваль сказав, що 3 з половиною тисячі американських вояків допоможуть ООН та гаїтянському війську відновити порядок в Порт-о-Пренс.

«Ми маємо 2 тисячі службовців поліції в Порт-о-Пренс. Землетрус вразив ці сили. І 3 тисячі бандитів утекли з в’язниці. Отже, ви можете уявити собі складність ситуації», - сказав президент Гаїті.

Повідомляють, що кількох мародерів застрелили.

За оцінками, число жертв землетрусу може сягнути від 50 до 200 тисяч осіб.

Серед працівників ООН підтверджено загибель 37 людей і про долю 300 досі нічого не відомо.

Бан Кі-Мун назвав величезним викликом щоденне забезпечення 2 мільйонів людей харчами. ООН закликає зібрати 562 мільйони доларів допомоги для того, аби впродовж шести місяців допомагати трьом мільйонам людей, більшість з яких, як вважають, потребує допомоги.