Перемога республіканця - удар для Обами

переможець

Республіканець Скотт Бравн переміг на позачергових виборах до Сенату США від штату Массачусетс. Він обійме місце легендарного демократа Едварда Кеннеді, який представляв цей штат в американському Сенаті 47 років і помер минулого року.

Демократ Марта Коуклі визнала поразку по тому, як попередні результати виборів виявили значну перевагу Бравна.

Поразка демократів у Массачусетсі стала великим ударом для Барака Обами, позаяк реформа системи охорони здоров'я, пропонована президентом, опинилася під загрозою.

Саме цю реформу Обама вважає першочерговим завданням його першого року на президентській посаді.

Сенсація?

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Бостоні Пола Адамса, ці вибори мали б бути лише формальністю, бо штат Массачусетс історично підтримує демократів, а виборців-демократів тут утричі більше, ніж республіканців.

Крім цього, місце в Сенаті від штату Массачусетс вважалося ледь не родинним привілеєм клану Кеннеді.

Але передвиборча кампанія Марти Коуклі була дуже млявою, з чого зумів скористатися її опонент-республіканець.

У неділю Барак Обама особисто приїхав до Бостона, щоби підтримати кандидатуру Коуклі. Одразу за ним до штату Массачусетс приїхали партійні функціонери й активісти обох партій.

На думку оглядачів, у Білого дому виникли всі підстави для тривоги. Опитування громадської думки засвідчують, що майже половина американців мають сумніви у здатності Барака Обами виконати його передвиборчі обіцянки.

Тож вибори в Массачусетсі можна розглядати як підбиття підсумків першого року перебування Барака Обами на посаді президента США.