Туристів рятують з Мачу Пікчу

Уряд Перу надіслав вертолети на порятунок двох тисяч туристів, які опинилися відрізаними зливами на руїнах міста інків Мачу Пікчу.

Автошляхи та залізнична колія до всесвітньо відомого міста у горах були зруйновані після того як зливи призвели до зсуву ґрунтів. Як повідомив з Ліми Ден Колінз, у Південно-східному Перу оголошено стан стихійного лиха після того як негода розмила домівки трьох тисяч мешканців.

Міністр туризму Перу Мартін Перез повідомив, що військові підрозділи будуть перевозити туристів, які не можуть залишити Мачу Пікчу від часу вихідних. Першими будуть вивозити літніх людей і дітей. У суботу дощі розмили залізничну колію, яка сполучала Мачу Пікчу з містом Куско.

Історична частина колишньої столиці інків також пошкоджена. Дощі розмили мури фортеці інків та один з будинків колоніальної епохи. Близько трьох тисяч людей цього регіону Перу втратили свої домівки і під водою опинилися сотні гектарів посівів. Серед двох загиблих була одна дитина, чию домівку змило дощовими потоками.