Суд на Гаїті над американцями, які везли дітей

евакуація

США мають поновити евакуацію повітрям важко поранених внаслідок землетрусу на Гаїті. Авіарейси було припинено минулої середи серед, як сказав Вашингтон, технічні проблеми.

Лікарі застерігають, що багато людей помре, якщо авіарейси не відновляться.

Побоювання про торгівлю дітьми

Тим часом перед судом на Гаїті мають постати десять американців, яким не дозволили вивезти з країни автобус, заповнений дітьми.

Американці з релігійної організації в штаті Айдахо наполягають, що 33 дитини – сироти і твердять, що везли їх до притулку в Домініканській Республіці.

Image caption Деякі діти кажуть, що мають живих батьків

За словами працівників гуманітарних агентств на Гаїті, деякі з дітей мають родичем, які залишилися живими після землетрусу.

За повідомленнями щонайменше одна дитина наполягала, що її батьки – живі.

Влада Гаїті запровадила нові заходи щодо пересування дітей через побоювання, що дітей можуть викрадати і продавати для усиновлення.

Речник міжнародної благодійної групи Джордж Вілейт сказав, що принаймні одна дівчинка наполягала, що її батьки живі:

«Ми повернемо їх батькам чи родичам, тому що ми вже знаємо, що деякі з цих дітей мають батьків, оскільки старша дівчинка, можливо їй 8 або дев’ять років, схлипуючи сказала нам: "я не сирота, в мене є батьки, я думала, що мене відвезуть до школи або літнього табору. Ми точно не знаємо, до Домініканської республіки, але в мене є батьки.»