НАТО: військова доктрина Росії не відображає реалій

Серґєй Іванов і Андерс Фоґ Расмусен під час конференції у Мюнхені
Image caption НАТО прагне співпраці з Москвоюі

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фоґ Расмусен, коментуючи нову військову доктрину Росії, в якій розширення НАТО називається загрозою, сказав, що доктрина Медвєдєва не відображає реальності і підриває зусилля, спрямовані на покращення зв’язків НАТО з Москвою.

Російський президент Медведєв затвердив нову доктрину у п’ятницю.

Генеральний Секратер НАТО коментував нову військову доктрину Росії під час конференції з безпеки в Мюнхені:

«Я мушу сказати, що ця нова доктрина не відображає реальності … НАТО не є ворогом Росії. Вона не відображає реалій і суперечить всім нашим зусиллям, спрямованим на покращення стосунків між НАТО і Росією».

У російській доктрині серед головних зовнішніх військових загроз названо розширення НАТО на схід до кордонів Росії, а також плани про створення протиракетного щита, що, як сказано, може порушити співвідношення сил в ракетно-ядерній сфері.

Пан Расмусен сказав, що НАТО прагне розвивати стратегічне партнерство з Росією і співпрацю в Афганістані, про що він сказав під час зустрічі з російським міністром закордонних справ Лавровим у Мюнхені.

Тим часом Секретар Ради безпеки Росії Ніколай Патрушев, коментуючи нову доктрину в інтерв’ю російському телебаченню, заявив, що вона дозволяє Росії захищати себе усіма засобами, які вона має в своєму розпорядженні.